Wipperfeld jätkab Saksamaal liidrina

Sulgpalli Saksamaa 1. Bundesligas jätkab 1. BC Wipperfeld liidrina ka pärast põhiturniiri 16. vooru, ehkki liidrite heitluses tuli tiitlikaitsjal pühapäeval võõrsil tunnistada SV Fun-Ball Dortweili 4:3 paremust. Kristin Kuubal oli Bad Vilbeli saalis õnnetu päev. Paaris Jie Yaoga jäädi esmalt alla Iris Wangile ja Julie MacPhersonile 9:11, 2:11, 6:11. Üksikmängus võitis tartlanna Yvonne Li vastu esimese geimi 12:10 ja teise 11:5, kuid kaotas kolmanda 7:11. Paraku sai Kuuba mängu käigus vigastada ning pidi vastasele loobumisvõidu andma. SV Fun-Ball sai ette 3:2 ning kui võidukas oli ka nende segapaar, oligi üldvõitu tähendav neljas punkt teenitud. Õnneks alistas Samuel Hsiao viimases matšis Luis Enrique Penalveri 3:1 ning kindlustas seega ka kaotajale ühe punkti tabelisse. Kaks vooru enne põhiturniiri lõppu on Wipperfeldil 39 ja Dotelweilil 38 punkti, mõlemad on kaotanud kahele vastasele.

Laupäeval mängis Wipperfeld võõrsil tabeli viimase BC Offenburgiga ning võitis 7:0. Kuuba ja Jie Yao said selles kohtumises 11:7, 14:12, 11:4 võidu Sashina Discheri ja Lena Rederi üle, üksikmängus alistas Kuuba Discheri 11:6, 11:9, 11:7. Teise eestlasena oli selles kohtumises platsil Karl Kert, kes pidi aga tunnistama Kuuba tiimikaaslase Hsiao paremust 11:7, 11:7, 11:7.

Kaheksandal kohal paiknev TSV Neuhausen-Nymphenburg sai tabelisse kaks kaotust. Laupäeval kaotas Müncheni klubi kodus Blau-Weiss Wittorf NMS-ile 2:5, pühapäeval samas SC Union 08 Lüdinghausenile 3:4. Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel olid mõlemal päeval naispaarismängus võidukad. Laupäeval võideti Simona Pilgaardi ja Franziska Volkmanni vastu esimesed kaks geimi 13:11 ja 11:6, kaotati kolmas 8:11, kuid võideti neljas 11:8. Pühapäeval olid Eesti meistrid paremad Kelly van Buytenist ja Johanna Goliszewskist 11:7, 11:6, 11:8. Rüütel mängis mõlemal päeval ka segapaarismängu, kuid võitu ei tulnud. Laupäeval kaotasid Rüütel ja Manuel Heumann 1:3, pühapäeval mängisid Helina ja Misha Zilberman viis geimi, viimane neist kaotati 9:11.

Kaks vooru enne põhihooaja lõppu on Müncheni klubil üheksandal kohal paikneva SG Schorndorfi ees neljapunktiline edu. 1. aprillil mängitakse võõrsil kolmandal kohal oleva 1. BC Saarbrücken-Bischmisheimiga, 2. aprillil viimases voorus samuti võõrsil just SG Schorndorfiga. Wipperfeldil on veel ees kodukohtumised TV Refrathi (hetkel 5. koht) ja 1. BC Beuliga (7.).