Viiskümmend minutit

Just nii palju aega kulus Eesti naiste esireketil Kristin Kuubal, et International Challenge’i kategooriasse kuuluval Scottish Openil Glasgow’s kolmandasse ringi ehk veerandfinaali jõuda. Kui avaringis piisas tartlannal Catherine Choi (Kanada, BWF-i 223.) alistamiseks vaid 20 minutist, siis taanlanna Frederikke Lund (BWF 215.) hakkas hoopis vihasemalt vastu.

Kuuba võitis esimese geimi 21:19, tulles välja 6:9 ja 10:12 kaotusseisust. Võidu tõi siiski alles kolmas geimpall. Teises geimis mängis Kuuba end 5:6 kaotusseisust ette 13:8 ja 14:10, kuid lubas siis Lundil viigistada. Tartlanna juhtis veel 19:17, kuid seejärel noppis taanlanna neli punkti järjest ning võitis geimi 21:19.

Kolmas geim kulges samuti tasavägiselt, kuid viigiseisult 3:3 kuni lõpuni siiski ainult Kuuba juhtimisel. Eduseisus 14:10 lubas ta Lundi küll veel ühe punkti kaugusele, kuid taastas 4:0 spurdiga turvalise eduseisu ning lõpetas kolmandalt matšpallilt geimi 21:16 võiduga.

Laupäeval läheb Kuuba veerandfinaalis vastamisi veel ühe taanlanna, Amalie Schulziga. BWF-i edetabeli 135. reket võitis Glasgow’s avaringis Sara Boyle’i (Iirimaa) 21:15, 21:11 ja teises Hsuan-Yu Wendy Cheni (Austraalia) 21:18, 21:19. Ka Schulziga pole Kuuba varem turniiridel kohtunud.

Kuuba võimalik poolfinaal esimese asetusega Kirsty Gilmouriga jääb aga igal juhul olemata, sest šotlanna jättis avaringi kohtumise Wen Chi Hsu (Taiwan) vastu esimeses geimis 2:0 eduseisul pooleli.