Kakskümmend minutit

Just nii palju aega kulus Eesti naiste esireketil Kristin Kuubal, et International Challenge’i kategooriasse kuuluval Scottish Openil Glasgow’s reedel teise ringi jõuda. Maailma edetabelis 47. kohal paikneva eestlanna esimene vastane oli Kanada sulgpallur Catherine Choi. BWF-i maailma edetabelis 223. kohal paiknev 20-aastane Choi jäi kohe ree pealt maha, sest 1:1 viigiseisult spurtis Kuuba ette 7:1. Intervalliks oli seis 11:3 ning üheksa minutiga oli geim lõppenud eestlanna kasuks 21:10. Teine geim kestis paar minutit kauem, aga oli veelgi ühepoolsem. Esimese punkti sai Choi siis kui Kuubal oli neid kolm, teise siis kui meie mängijal oli neid viis ja kanadalanna kolmas punkt seadis tablool seisuks 17:3 Kuuba kasuks. Geimi sai otsa seisul 21:3.

Veel täna õhtupoolikul, kella 18.20 paiku, astub Kuuba Emirates Arenale teist korda, vastaseks taanlanna Frederikke Lund (BWF 215.). Ka Lundi avavastane oli Aasia juurtega Kanada sulgpallur, Talia Ng (BWF 143.). Avageimis mängiti 54 punkti pärast ning 21-minutilise heitluse järel jäi peale Ng 28:26. Edu arendada kandalanna siiski ei suutnud, sest teise geimi võitis Lund 21:15 ja kolmanda 21:13. Kohtumine kestis 52 minutit. Kuuba ja Lund varem omavahel turniiridel mänginud ei ole.

Kuubal on Glasgow’s kolmas asetus, temast kõrgemal seisvad vaid kohalik täht Kirsty Gilmour (temaga võib tartlanna kokku saada seekord alles poolfinaalis) ja taanlanna Line Højmark Kjærsfeldt. Neljas poolfinalist peaks asetuste järgi olema Soraya de Visch Eijbergen Hollandist.