Pool tundi ja poolfinaali!

Kolmkümmend üks minutit kulus Eesti naiste esireketil Kristin Kuubal, et International Challenge’i kategooriasse kuuluval Scottish Openil Glasgow’s end laupäeva ennelõunal poolfinaali mängida. Taanlanna Amalie Schulz hakkas küll tõsiselt vastu, kuid BWF-i edetabeli 47. reketi võim käis seekord 135. reketi omast üle!

Avageimi esimeses pooles oli initsiatiiv taanlanna käes, sest seisuni 8:5 juhtis mängu vaid tema. Siis saavutas Kuuba neli punkti järjest ning enamaks kui viigistada Schulzile enam voli ei andnud. Viimast kord oli seis viigis 12:12, seisult 15:14 läks Kuuba ette 19:14 ning võitis teiselt geimpallilt 21:16.

Teises geimis läks Kuuba viimaselt viigiseisult (7:7) ette 12:8 ning peagi juba 17:12. Taanlanna tuli küll veel lähemale, aga kolmas matšpall katkestas tema pürgimused lõpetas. Kuuba võitis geimi 21:18 ning sammus uhkelt poolfinaali, mis peetakse veel täna õhtupoolikul.

Vastu tuleb seal kas Wen Chi Shu (Taiwan, BWF-i edetabeli 117.) või kuuenda asetusega Gayle Mahulette (Holland, BWF-i 110.). Taiwanlannaga Kuuba varem kohtunud pole, hollandlannaga on aga seis 3:0 meie sulgpalluri kasuks.