Venemaale Lahtist kaks kulda

Juunioride Euroopa meistrivõistlused Lahtis lõppesid laupäeval finaalidega. Kaks kulda suutsid ainsatena võita Venemaa noored sulgpallurid, ühe said Prantsusmaa, Taani ja Saksamaa mängijad. Esimesed kolm riiki olid medalivõitjad ka võistkondlikult turniiril, vaid nüüd venelastega võrdselt neli medalit teeninud sakslased jäid pidama veerandfinaali.

Kolmes finaalis jäid löömatuks esimesena asetatud, ühe korra võitis teisena asetatud ja korra üldse asetamata paar. Mängijatest võitsid individuaalselt kaks medalit meestest Christo Popov (Prantsusmaa) ja Matthias Kicklitz (Saksamaa) ning naistest Edith Urell (Rootsi), Anastassia Bojarun (Venemaa) ja Thuc Phuong Nguyen (Saksamaa).

Meeste üksikmängu võitis favoriit Christo Popov (1. asetus). Kahe Prantsusmaa esindaja vahel peetud finaalis võitis Popov Yves Gaudini (7.) 21:9, 21:18. Prantslased on nüüd meeste üksikmängu valitsenud kolm EM-i järjest ning kõik kolm finaali on olnud nende omavaheline asi. 2017 võitis nüüdse meistri vanem vend Toma Junior Popov Arnaud Merkle’it, 2018 Tallinnas oli Merkle omakorda parem nüüdsest võitjast Christo Popovist.

TULEMUSED
F: Popov (1.) – Gaudin (7.) 21:9, 21:18 (0:43)
PF1: Popov (1.) – Kicklitz (4.) 21:18, 21:8 (0:34)
PF2: Oldorff (3.) – Gaudin (7.) 21:16, 19:21, 13:21 (1:01)

Christo Popov (Prantsusmaa) võitis Lahtis täiskomplekti medaleid. Foto: bwfbadminton.com

Naiste üksikmängus sai otsa taanlannade võitude rida (2015–2018), ajaloo esimese kulla Venemaale tõi selles mänguliigis Anastassia Šapovalova. Viiest laupäevasest finaalist oli just naiste oma kõige pikem, väldates üks tund ja neli minutit. Rootslanna Edith Urell alustas südikalt ning võitis avageimi 21:14. Teises jäi omakorda peale venelanna 21:18 ning võitis põneva lõpu pealt ka kolmanda 22:20.

TULEMUSED
F: Šapovalova (1.) – Urell 14:21, 21:18, 22:20 (1:04)
PF1: Šapovalova (1.) – Sudimac (4.) 21:6, 21:13 (0:22)
PF2: Urell – Nyqvist 21:15, 21:12 (0:25)

Meeste paarismängu võitsid juunioride EM-i ajaloos kuueteistkümnendat korda taanlased. Teise asetusega William Kryger Boe ja Mads Vestergaard tegid favoriitidest venelaste Jegor Holkini ja Georgi  Lebedevi selja prügiseks kahes setis 21:15 ja 22:20.

TULEMUSED
F:
Kryger Boe / Vestergaard (2.) – Holkin / Lebedev (1.) 21:15, 22:20 (0:34)
PF1: Holkin / Lebedev (1.) – Ming-Zhe Maurer / Schnabel (6.) 21:19, 21:16 (0:34)
PF2: Kryger Boe / Vestergaard (2.) – Lukić / Tomić (5.) 21:10, 21:16 (0:21)

Naiste paarismängus pärast Catlyn Kruusi ja Ramona Üpruse 21:9, 25:23 alistamist Rootsi ja Taani paaridest suurema vaevata jagu saanud venelannad Anastassia Bojarun ja Aljona Jakovleva jätkasid kindlalt ka finaalis ning loovutasid hõbemedalid lahkelt Leona Michalskile ja Thuc Phuong Nguyenile Saksamaalt. Esimene geim võideti 21:12 ja teine 21:19. Pärast 2003. ja 2009. aastat oli see Venemaale kolmas kuld selles mänguliigis.

TULEMUSED
F: Bojarun / Jakovleva  (1.) – Michalski / Nguyen 21:12, 21:19 (0:36)
PF1: Bojarun / Jakovleva  (1.) – Løber / Werge 21:11, 21:17 (0:31)
PF2: Buhrova / Stoljarenko – Michalski / Nguyen 20:22, 10:21 (0:32)

Segapaarismängus tegi Nguyen koos Matthias Kicklitziga vigade paranduse. Teises ringis Tauri Kilgi ja Catlyn Kruusi edenemise lõpetanud Saksa paar oli poolfinaalis pronksiga leppima sundinud esimese asetusega Lev Barinovi ja Bojaruni, finaalis saadi rootslastest Gustav Björklerist ja Edith Urellist mõlemas geimis jagu 21:19. Saksamaale oli see segapaarismängus EM-i ajaloo kolmas kuld.