Medalimaid kogunes Lahtis kaheksa

Juunioride Euroopa meistrivõistlustel Lahtis selgusid neljapäeva õhtuks kõik poolfinalistid ehk siis medalivõitjad, sest pronksimängu selle ala tiitlivõistlustel reeglina ei peeta. Vähemalt ühe auraha teenisid välja kaheksa riigi sulgpallurid. Võistkondlikul turniiril kaheksa parema seast välja jäänud turniiri võõrustajad soomlased on nelja parema seas ühe mängijaga esindatud nii meeste kui naiste üksikmängus. Tabelisse esimese asetuse pälvinud üksikmängijad ja paarid on kõik endiselt konkurentsis.

Meeste üksikmängus tuli favoriit Christo Popov (1. asetus) poolfinaali Matthias Kicklitzi (4.) vastu settigi kaotamata. Prantsusmaad esindav bulgaarlane on sakslasega varem kohtunud ühe korra ja kaks aastat tagasi Küprosel võitis ta kahes geimis. Teise finalisti selgitavad soomlane Joakim Oldorff (3.) ja prantslane Yves Gaudin (7.). Viimane alistas seejuures veerandfinaalis taanlase Mads Juel Mølleri 19:21, 21:14, 21:10. Kolmandas ringis Tauri Kilgi alistanud taanlane Magnus Johannesen (6.) langes veerandfinaalis kahes geimis Popovi ohvriks, teises ringis Artur Ajupovist jagu saanud sakslase Aaron Sonnenscheini teekond sai otsa kohe järgmises ringis, kui ta kaotas venelasele Georgi Lebedevile.

TULEMUSED
PF1: Popov
(1.) – Kicklitz (4.) 21:18, 21:8 (0:34)
PF2: Oldorff (3.) – Gaudin (7.) 21:16, 19:21, 13:21 (1:01)
F: Popov (1.) – Gaudin (7.)

Christo Popov (Prantsusmaa). Foto: bwfbadminton.com

Naiste üksikmängus on esireket Popovi stiilis edenenud, sest ka venelanna Anastassia Šapovalova pole seni kaotanud geimigi. Viimati pidi veerandfinaalis tema 21:17, 21:10 paremust tunnistama avaringis Catlyn Kruusi jaoks turniiri lõpetanud Benedicte Sillassen Taanist. Finaali pääsemiseks tuleb Šapovaloval täna parem olla ka serblannast Marija Sudimacist (4.). Teises poolfinaalis on vastamisi naabrinaised, Edith Urell Rootsist ja Nella Nyqvist Soomest. Urell eemaldas veerandfinaalis konkurentsist Maria Golubeva (6.) Venemaalt, Nyqvist oli aga kolmes geimis parem prantslannast Amy Tanist (2.). Ramona Üprusest avaringis jagu saanud Julie Franconville (Šveits) edenes lõpuks kolmandasse ringi ehk 16 parema sekka, kus kaotas kolmes geimis Tanile.

TULEMUSED
PF1: Šapovalova (1.) – Sudimac (4.) 21:6, 21:13 (0:22)
PF2: Urell – Nyqvist 21:15, 21:12 (0:25)
F: Šapovalova (1.) – Urell

Meeste paarismängus pole esimesena asetatud venelased Jegor Holkin ja Georgi  Lebedev kolmes kohtumises vastastele geimigi loovutanud, seevastu nende partnerid poolfinaalis Kilian Ming-Zhe Maurer ja Matthias Schnabel (6.) Saksamaalt on nii kaugel jõudmiseks kahes viimatises kohtumises ka kolmandat geimi mängima ja võitma pidanud. Teise finalisti selgitavad taanlased William Kryger Boe ja Mads Vestergaard (2.) ning serblased Sergej Lukić ja Mihajlo Tomić (5.). Viimased tegid veerandfinaalis tuule alla Jacobo Fernandezile ja Ruben Garciale (3.). Hispaanlased alustasid turniiri mäletatavasti võiduga Eesti paari Artur Ajupovi ja Tauri Kilgi üle. Mario Kirisma ja Robin Schmalzi ühise EM-i vaid ühemänguliseks jätnud Taani paar Christian Faust Kjær ja Marcus Rindshøj (7.) lõpetas oma mängimised veerandfinaalis, kui Holkini ja Lebedevi vastu löödi geimides vastavalt 15 ja 18 punkti.

TULEMUSED
PF1: Holkin / Lebedev (1.) – Ming-Zhe Maurer / Schnabel (6.) 21:19, 21:16 (0:34)
PF2: Kryger Boe / Vestergaard (2.) – Lukić / Tomić (5.) 21:10, 21:16 (0:21)
F: Holkin / Lebedev (1.) – Kryger Boe / Vestergaard (2.)

Naiste paarismängus käisid venelannad Anastassia Bojarun ja Aljona Jakovleva (1.) pärast Catlyn Kruusi ja Ramona Üpruse alistamist kergelt üle Rootsi paarist ning kohtuvad poolfinaalis Clara Løberi ja Mette Wergega Taanist. Teises poolfinaalis on vastamisi paarid, keda edetabel sinna ei ennustanud, Polina Buhrova ja Maria Stoljarenko Ukrainast ning Leona Michalski ja Thuc Phuong Nguyen Saksamaalt.

TULEMUSED
PF1: Bojarun / Jakovleva  (1.) – Løber / Werge 21:11, 21:17 (0:31)
PF2: Buhrova / Stoljarenko – Michalski / Nguyen 20:22, 10:21 (0:32)
F: Bojarun / Jakovleva  (1.) – Michalski / Nguyen

Segapaarismängus on Lev Barinov ja Anastassia Bojarun (1.) Venemaalt seni suutnud kolmandat geimi vältida nagu ka nende vastased poolfinaalis Matthias Kicklitz ja Thuc Phuong Nguyen (4.). Saksa paar lõpetas teises ringis Kilgi ja Kruusi edenemise. Christo Popov on teise kulla jahil koos Flavie Vallet’ga, Prantsuse paari vastaseks poolfinaalis on Gustav Björkler ja Edith Urell Rootsist. Oskar Männikut ja Ramona Üprust võitnud sakslased Aaron Sonnenschein ja Leona Michalski (2.) jäid veerandfinaalis 13:21, 11:21 alla rootslastele.