Kolmapäeval ainult kaotused ja eestlaste jaoks sai juunioride EM läbi

Juunioride Euroopa meistrivõistlustel Lahtis jäi kolmapäev meie sulgpalluritele viimaseks võistluspäevaks. Väljakul käidi kuus korda ja kõigil kuuel korral kaotati.

Päeva alustas segapaar Tauri Kilk ja Catlyn Kruus (Triiton), kes teises ringis kohtusid Saksa lipu all mängivate Matthias Kicklitzi ja Thuc Phuong Nguyeniga. Aasta tagasi U-17 vanuseklassi EM-il veerandfinaali jõudnud Kilk ja Kruus jäid sedakorda jagama 9. kohta, sest sakslastele kaotati 10:21 ja 16:21. Avageim kestis vaid seitse minutit ning kohe alguses 1:6 kaotusseisu jäänud tartlased enam ei kosunudki. Teises geimis oli mängu rohkem, kuid initsiatiivikamad olid siingi Kicklitz ja Ngyuen. Intervalliks olid vastased ees 11:7 ning ehkki Kilgil ja Kruusil õnnestus korraks vahe vähendada vaid ühele punktile (16:17), olid sellega õnnestumised ammendatud. Sakslased saavutasid neli punkti järjest ja lõpetasid mängu hetkel, mil selle algusest oli kulunud 18 minutit.

Oskar Männik (Nõo SK) ja Ramona Üprus (TÜASK) jagasid samuti sakslastega maid ning selleski paaris said kogu maa endale vastased. Teise asetusega Aaron Sonnenschein ja Leona Michalski võitsid 21:19, 21:16. Avageimis püsisid meie omad kenasti konkurentsis seisuni 16:16, kuid sealt edasi olid vastased nii kaitses kui rünnakul tsipa täpsemad. Teise geimi alguses spurtisid Männik ja Üprus ette 5:1, kuid sakslased võrdsustasid mängu ja olid poolajaks ees 11:10. Viimane viigiseis tablool oli 13:13 ning  Sonnescheini ja Michalski eduseisus 20:16 läks asja ette kohe esimene matšpall

2018. aastal U-17 vanuseklassi EM-il üheksandat kohta jagama jäänud Tauri Kilgi unelm U-19 seas ühe ringi võrra kõrgemale ehk veerandfinaali jõuda jäi täitumata, sest platsi kaheksa parema hulgas hõivas tema asemel kuuenda asetusega Magnus Johannesen. 2017. aastal U-17 EM-il hõbemedali teeninud mitmekülgne taanlane võitis esimese geimi 21:14 ja teise 21:8. Esimeses geimis juhtis alguses Kilk (viimast korda 5:4) ning ehkki vaheajaks oli taanlane ees 11:8, ei rebenenud vahe lootusetult suureks. Seisult 17:14 Johanneseni kasuks siiski rebenes. Teise geimi alguses avaldas Kilk küll veel vastupanu (3:4), kuid edasi istus reel vaid taanlane. Poolajaks oli Johannesen ees 11:5 ja teisel mängupoolel loovutas meie mehele veel vaid kolm punkti.

Ramona Üprus ja Catlyn Kruus. Foto: Oleg Harchenko / ESL

Naispaarismängus kohtusid Catlyn Kruus ja Ramona Üprus esimese asetusega venelannade Anastassia Bojaruni ja Aljona Jakovlevaga ning kaotasid 9:21 ja 23:25. Esimene geim kuulus kindlalt favoriitidele 21:9, kuid teises võitlesid tartlannad kui võrdne võrdsega. Ehkki Bojarun ja Jakovleva olid suurema osa geimist punkti-paariga juhtimas, jõudsid Tartu neiud viigini 18:18 ja kohe ka juhtima 19:18. Seisul 20:19 oli Kruusil ja Üprusel kasutada geimpalligi, aga kolmanda geimi kindlustanud punkt jäi oma kontole lisamata. Edasi oli seis veel neli korda viigiline, kuid kahjuks langesid viimased kolm punkti venelannade arvele. Selles vastasseisus oli kehvast loosiõnnest ehk kõige rohkem kahju, sest tartlannad mängisid favoriitide vastu head sulgpalli.

Mario Kirisma ja Robin Schmalz (mõlemad Tallinna Sulgpallikeskus) olid vastamisi seitsmenda asetusega Taani paariga Christian Faust Kjær ja Marcus Rindshøj. Avageimi ainus helge hetk tallinlaste jaoks oli juhtima minek 1:0. Teine punkt teeniti alles siis, kui vastastel oli neid juba 11. Geim kaotati 6:11. Teiseski geimis läksid taanlased kohe oma teed, kuid nüüd anti veidi hingamisruumi ka vastastele, kui poolajaks oldi ees 11:6 ja geimi lõpuks 21:13.

Viimastena oli võimalus Eesti mängijate jaoks turniiri pikendada Tauri Kilgil ja Artur Ajupovil (Veeriku Badminton), kes kohtusid paarismängu teises ringis kolmanda asetusega hispaanlaste Jacobo Fernandezi ja Ruben Garciaga. Paraku luhtus ka see võimalus, sest tartlased kaotasid 12:21 ja 15:21.  Esimeses geimis juhtisid Kilk ja Ajupov 7:5, kuid seejärel jäädi taha 8:9 ja 8:14 ing geimi lõpuni teeniti juurde vaid neli punkti. Teises geimis pühkisid hispaanlased minema eestlaste 3:2 eduseisult, pääsedes ette 10:3. Tartlased jõudsid geimi arenedes veel nelja punkti kaugusele (viimati 13:17), kuid murrang ei teostunud.

Euroopa juunioride meistrid selguvad Lahtis laupäeval.