Tauri Kilk jõudis EM-il 16 parema sekka

Juunioride Euroopa meistrivõistlustel Lahtis võitis Tauri Kilk teisipäeval meeste üksikmängu teises ringis kahes geimis soomlase Juuso Kuoppala ning jõudis kolmandasse ringi ehk 16 parema hulka.

18-aastane soomlane alustas mängu bravuurikalt, minnes kiiresti ette 5:1, kuid ühtlasi tõmbas endal sellega ka veidi hinge kinni. Kilk kasutas selle ära ja viigistas peagi 6:6. Kuoppala leidis endas siiski jõudu uuesti ette minna ning treenerite nõuandeid mindi kuulama tema eduseisus 11:8. Kaotusseisus 11:13 ründas Kilk ise hästi ja sundis vastase eksima ning läks 6:0 spurdi toel ette 17:13. Soomlane sai korraks vahe veel kahele punktile, kuid kohe esimene geimpall tõi võidu eestlasele, sest pika pallivahetuse järel maandus pall vastase tõrjest võrgus.

Tauri Kilk. Foto: Oleg Harchenko / ESL

Teise geimi algus oli esimese koopia, Kuoppala sai algedu 4:1 ning isegi 10:4. Kilk võttis end kokku, ründas vastu ning vähendas kaotusseisu 9:10-le. Intervalliks oli küll ees veel soomlane (11:9), kuid Kilgi hoog jätkus ning 4:0 spurt viis ta ette 13:11. Otsustav minek see veel siiski ei olnud. Kuoppala jõudis viigini 13:13 ja pääses kuus korda ühe punktiga ette. Kilk viigistas kuus korda ning lõpuks sai ka ise jälle juhtima 20:19. Esimene matšpall veel lahendust ei toonud, kuid seisul 21:20 Kilgile lõi vastane oma rünnaku pikaks ning 25 minutit kestnud matš sai läbi.

Veerandfinaali jõudmiseks tuleb Kilgil kolmapäeval jagu saada kuuenda asetusega Magnus Johannesenist. 2017. aastal U-17 EM-il hõbemedali teeninud taanlane pääses 16 parema hulka samuti kahe geimiga, alistades venelase Artur Petšjonkini 21:12, 12:11.

Ajupov kaotas kahes geimis

Tabeli alumisse poolde sattunud Eesti teine esindaja Artur Ajupov (Veeriku Badminton) jõudis samuti mänguta teise ringi ning mängis teisipäeval Aaron Sonnenscheiniga. Saksamaa juunioride edetabeli seitsmes reket polnud meie mehest küll klassi võrra parem, aga ikkagi piisavalt hea, et kahes geimis asi kindlalt enda kasuks kallutada.

Esimeses geimis pääses Ajupov küll 3:0 juhtima, kuid peagi saabus viik (3:3) ning vaheajani juhtis mõne punktiga sakslane (11:8). Muudatust ei tulnud ka geimi teises pooles, kus vahepeal oli Sonnenschein ees juba 17:12 ja võitis 21:16. Teine geim kulges samuti sakslase pidevas 2-3-punktilises eduseisus. 13:15 kaotusseisus sai Ajupovi jaks lõplikult otsa ning vastane noppis geimi- ja matšivõiduks vajalikud kuus punkti ilma suurema vaevata. Kohtumine kestis 26 minutit.

Kolmapäeval on eestlased osalised kuues kohtumises. Kilgi kohtumine üksikmängu kolmanda ringi mäng taanlasega algab kell 13.30, Kilk ja Ajupov on koos platsil kell 17, mil meeste paarismängu teises ringis kohtutakse kolmanda asetusega hispaanlaste Jacobo Fernandezi ja Ruben Garciaga. Kell 15.50 alustavad sama kaugelt ka Mario Kirisma ja Robin Schmalz (mõlemad Tallinna Sulgpallikeskus), kui vastamisi minnakse seitsmenda asetusega Taani paari Christian Faust Kjæri ja Marcus Rindshøj’ga.

Naispaarismängus kohtuvad Catlyn Kruus ja Ramona Üprus kell 14.40 esimese asetusega venelannade Anastassia Bojaruni ja Aljona Jakovlevaga. Kesknädalast võistluspäeva alustavad eestlastest aga Kilk ja Kruus, kel kella 10.35-ks on planeeritud segapaarismängu teise ringi kohtumine Saksa lipu all mängivate Matthias Kicklitzi ja Thuc Phuong Nguyeniga. Ka Oskar Männik (Nõo SK) ja Ramona Üprus ei pääsenud sakslastest, nemad lähevad kell 11.45 vastamisi Aaron Sonnenscheini ja Leona Michalskiga, kel sel turniiril teine asetus.