Catlyn Kruus võitles Euroopa meistri vastu lõpuni

Tõepoolest, no mis sa oskad öelda! Nii kõmistas kunagi üks tuntud eesti raadioreporter. Sama teinuks ta esmaspäeva õhtul ka Lahti spordisaalis, kui Catlyn Kruus kaotas juunioride Euroopa meistrivõistluste individuaalturniiri esimeses matšis mõlemad geimid 22:24. Tartlanna vastaseks oli Benedicte Sillasseni, kes hommikupoolikul oli  Taanile kindlustanud võistkondliku meistritiitli.

Avageimis vahetus juhtija korduvalt, seisult 9:9 saavutas taanlanna kaks punkti järjest ning puhkama mindi tema 11:9 eduseisus. Jätkudes spurtis Sillassen ette 15:11, kuid Catlyn ei andnud all ning jõudis viigini 17:17. Viis servi hiljem oli Kruusil kasutada geimpall, kuid kahjuks lubas tõrjeviga taanlannal viigistada. Veel üks geimpall oli Kruusi reketil seisul 22:21, kuid sellegi kaitses vastane ära ning lõpetas 17 minutit kestnud geimi täpse ründelöögiga väljaku taganurka. 24:22 Sillassenile.

Catlyn Kruus. Foto: Oleg Harchenko / ESL

Valus geimikaotus jättis tartlanna teise geimi algusele oma jälje. 0:4, 2:6 ja 3:11 olid selle tõestuseks, korraga ei õnnestunud enam suurt midagi. Küllap tundis läheneva võidu hingust ka taanlanna, kui ta 18:9 eduseisust eksima hakkas. Kruus tajus vastase haavatavust ja surus, kuis jaksas. 7:0 spurdi toel vähendas ta vahe 16:18-le. Seepeale Sillassen ärkas ning tal oli kasutada kaks matšpalli (18:20 ja 19:20), kuid Kruus ei jätnud jonni, jõudes seisul 22:21 ise geimpallini! Lõpp etendus kahjuks sama stsenaariumi järgi, mis esimeseski geimis – Euroopa meister saavutas kolm punkti järjest ning võitis sellegi geimi 24:22.

Seekordne individuaalne EM lõppes ühe üksikmänguga ka teisel tartlannale, sest Ramona Üprus jäi kolmegeimilises kohtumises alla Julie Franconville’ile. Üprus võitis šveitslanna vastu küll esimese geimi 21:15, kuid kaotas teise 14:21 ja kolmanda 16:21.