Eestlastel Lahtis loosiga ei vedanud

Soomes Lahtis peetavad juunioride Euroopa meistrivõistlustel sulgpallis jätkuvad alates esmaspäevast individuaalturniiriga. Finaalideni jõutakse Pajulahti spordiinstituudi saali väljakutel laupäeval, 7. novembril.

Võistkonnavõistluse pronksmedalivõiduga lõpetanud Eesti koondise liidreid loos üleliia ei hellitanud. Meeste üksikmängus on tiimi eest kuuest vastasest neli võitnud Tauri Kilk (Triiton) avaringis vaba ning ootab vastast paarist Juuso Kuoppala (Soome) – Dominik Kopřiva (Tšehhi). Kui soomlane või tšehh saab teisipäeva pärastlõunal üle mängitud, ootab kolmandas ringis tõenäoliselt värske võistkondlik Euroopa juunioride meister, kuuenda asetusega taanlane Magnus Johannessen.

Tauri Kilk. Foto: Oleg Harchenko / ESL

Teine Eesti esindaja Artur Ajupov (Veeriku Badminton) sattus tabeli alumisse poolde ning pidanuks esmaspäeval kohtuma Evgeni Paneviga. Et aga bulgaarlaste leerist avastati pühapäeval üks koroonaviirusega nakatunu, võeti kõik selle riigi mängijad turniirilt maha. Nii on Ajupov mänguta teises ringis ning läheb teisipäeval vastamisi sakslase Aaron Sonnenscheiniga. Ennustuste kohaselt peaksid finaalis kohtuma Christo Popov (Prantsusmaa) ja Mads Juel Møller (Taani).

Naiste üksikmängus sai Catlyn Kruus (Triiton) endale kohe esimeseks vastaseks värske võistkondliku meistri Benedicte Sillasseni Taanist. Selle paari võitja järgmine vastane pole kah pehmest puust, viienda asetusega Katharina Fink Itaaliast. Tabeli alumises pooles sai Kruusi paarismängupartner Ramona Üprus (TÜASK) endale esimese ringi mängupartneriks Julie Franconville’i. Šveitslanna on meie neiule Lahtist juba tuttav, sest laupäeval alistati võistkonnavõistluse raames otsustavas paarismängus koos Kruusiga just Franconville ja Caroline Racloz. Mõlemad tartlannad on platsil esmaspäeva õhtul. Naiste üksikmängu võitjasoosik on venelanna Anastassia Šapovalova.

Meeste paarismängus said Mario Kirisma ja Robin Schmalz (mõlemad Tallinna Sulgpallikeskus) mänguta teise ringi, kuid seal ootab neid seitsmenda asetusega Taani paar Christian Faust Kjær – Marcus Rindshøj. Samade meestega pidanuks Kirisma ja Oskar Männik kohtuma võistkondliku turniiri poolfinaalis, kuid matši ei toimunud kuna Taani saavutas võiduks piisava edu juba esimese kolme kohtumisega. Põhjust hõisata ei ole ka Tauri Kilgil ja Artur Ajupovil, keda ootavad teises ringis kolmanda asetusega Jacobo Fernandez ja Ruben Garcia. Võistkonnaturniiri veerandfinaalis said samad hispaanlased jagu Kirismast ja Männikust 21:18, 21:16. Esimene asetus on meeste paarismängus venelastel Jegor Holkinil ja Georgi Lebedevil.

Catlyn Kruus. Foto: Oleg Harchenko / ESL

Naiste paarismängus peavad Eesti koondise ankrunaised Catlyn Kruus ja Ramona Üprus alustama kohe esimese asetusega venelannade Anastassia Bojaruni ja Aljona Jakovleva vastu, sest avaringiks ette nähtud soojendus Bulgaaria paariga jääb ära. Kui peaks võit tulema, on kõik võimalik.

Segapaarismängus pole Tauri Kilgil ja Catlyn Kruusil samuti aega end soojaks mängida. Esimesest ringist ollakse küll mänguta edasi, kuid siis kohe Saksa lipu all mängivate Matthias Kicklitzi ja Thuc Phuong Nguyeniga kokku. Internatsionaalsel paaril on Lahtis neljas asetus. Ka Oskar Männik (Nõo SK) ja Ramona Üprus ei pääsenud sakslastest, kuid Aaron Sonnenscheini ja Leona Michalski taset on enne EM-i hinnatud veelgi kõrgemalt – nemad on finaalikandidaadid!  Esimese asetuse said selles mänguliigis venelased Lev Barinov ja Anastassia Bojarun.

Turniiritabelid

Teleülekanded Lahtist

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga