GP-sarja teine etapp peeti Tallinnas

Eesti GP-sarja teine turniir peeti laupäeval ja pühapäeval Tallinnas, Tondiraba Sulgpallihallis ja Tallink Tennisekeskuses. Suur osa juunioride EM-võistlustelt naasnuist Eesti koondislastest jätsid selle etapi vahele, kaasa tegid neist vaid Artur Ajupov ja Ramona Üprus.

Meistriliigas

teenis meeste üksikmängus võidu Karl Kert (Veeriku Badminton), kes esikohamängus oli parem Kristjan Täherannast (Tondiraba SK) 21:16, 21:13. Viimane oli poolfinaalis kolmegeimilise heitluse järel võitnud Mihkel Laanest (Triiton) 21:14, 18:21, 21:11.  Anton Berik jäi oma alagrupis kahe võidu ja ühe kaotusega teiseks, ehkki võitis kolmes geimis juunioride koondislase Artur Ajupovi 21:17, 17:21, 21:15. Kristjan Orrin ja Mihkel Talts teenisid oma alagrupis võidu ja kaotuse.

Naiste üksikmängus oli suurimaks üllatuseks Ramona Üpruse (TÜASK) kaotus alagrupis Karina Kapanenile (Triiton) 21:19, 19:21, 18:21. Teisest kolmeliikmelisest alagrupist mängis end finaali Helis Pajuste (Triiton) ning edestas klubikaaslaste esikohamängus Kapaneni 21:14, 21:14. Üprus sai kolmanda koha 21:11, 21:11 võiduga Emili Pärsimi (Triiton) üle. Viies oli Elisaveta Berik ja kuues Marelle Salu (mõlemad Triiton).

Meeste paarismängus jõudsid finaali Eesti kaks paremat paari ning võidu said valitsevad Eesti meistrid, sest Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner (mõl. TÜASK) olid Mikk Järveojast (TÜASK) ja Mihkel Laanesest paremad 21:15, 21:17. Robert Kasela (Triiton) ja Marcus Lõo (Veeriku Badminton), Kristjan Täherand ja Mihkel Talts (Triiton) ning Mihkel Mart Liim ja Markus Saarepuu (mõl. Triiton) teenisid alagrupis kõik ühe võidu.

Naiste paarismängus võidutses Eesti selle mänguliigi esipaar Kati-Kreet Marran – Helina Rüütel. Finaalis ei tekinud triitonlannadel erilisi raskusi Kertu Marguse (TÜASK) ja Editha Schmalzi (Tondiraba SK) alistamisega 21:11, 21:3. Kati-Kreet Marran ja Raul Käsner said teise esikoha segapaarismängus. Põnevas finaalis oldi napilt üle Mihkel Laanesest ja Helina Rüütlist 21:19, 21:18.

Esiliiga

Meeste üksikmängus võidutses Andrei Schmidt (Triiton), esikoha saaja selgitanud mängus oli ta 21:18, 21:7 parem Tregert Gustav Värvist (TÜASK). Hugo Themas jäi pidama poolfinaalis, kus kaotas kolmes geimis Värvile. Roland Kutsei teenis alagrupis ühe võidu. Naiste üksikmängus oli kahe Nõo klubi sulgpalluri finaalis Heili Merisalu parem Kerttu Voorest 19:21, 21:10, 21:17. Mia Kask võitis alagrupis kaks vastast, Katriin Jagomägi ühe.

Andrei Schmidt. Foto: Oleg Harchenko / ESL

Meeste paarismängus teenisid etapivõidu Andrei Schmidt ja Hugo Themas. Finaalis kaotati Märt Aolaidi ja Janar Vapperi vastu küll avageim 11:21, kuid teises ja kolmandas mängiti lõpud korralikult ning võideti 21:17 ja 21:18. Roland Kutsei ja Art Richard Müürsepp said kirja ühe võidu ja ühe kaotuse. Naiste paarismängu finaalis tuli Johanna-Violet Meieril (TÜASK) ja Krisliin Rohtlal (Triiton) tunnistada Kaire Karindi (TÜASK) ja Riina Tähe (Võru SK) paremust 21:11, 17:21, 19:21. Emili Pärsim ja Marelle Salu nagu ka Annabel ja Meribel Rohtla said alagrupis kahe võidu kõrvale ühe kaotuse ning kolme parema sekka ei pääsenud. Sama saatus tabas kolmeliikmelises alagrupis Elisaveta Berikut ja Katriin Jagomäge, kes kaotasid hilisemale võidupaarile.

II liiga

Meeste üksikmängus sammus võidult võidule Rasmus Roogsoo (Triiton), esikohamängus võitis ta 27:17, 21:10 Marti Joosti (Nõo SK). Naistest võidutses Marija Pakotši (Tondiraba SK), Karolina Pintšuk (Triiton) jäi pronksimängus alla pärnulannale Emma Mari Tehule 18:21, 12:21. Teise esikoha sai Rasmus Roogsoo meespaarismängus koos klubikaaslase Daniel Kornejeviga, neljandad olid Artjom Tarassov ja Martin Vendt. Naiste paarismängus Triitoni esindajaid polnud, võitsid Helen Pärn ja Emma Mari Tehu Pärnust. Segapaarismängus kaotasid Daniel Kornejev ja Karolina Pintšuk poolfinaalis, esikoha teenisid Rasmus Talts (TSKeskus) ja Emilia Šapovalova (TÜASK).

 III liiga

Üksikmängus võidutsesid Janno Põldma (Fookus) ja Lumikki Liias (Triiton). Annabel Mutso (Triiton) jäi oma alagrupis kahe võiduga teiseks, Leila Väester kahe (loobumis)võiduga ja Liispet Leemet ühe võiduga kolmandaks. Meeste paarismängus lisas Põldma oma võitudele veel ühe, mängides koos Indrek Treiga. Naiste paarismängus said toreda võidu Liias ja Pintšuk, sest finaalis võideti Annabel Mutso ja Marija Paskotši 18:21, 21:17, 21:14.

GP-sari jätkub alles uuel aastal, mil 9. ja 10. jaanuaril mängitakse Tartu Ülikooli spordihoones.

Turniiritabelid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga