Vene noortekoondis krooniti Euroopa meistriks

Sloveenias Podčertekis peetavatel U-17 vanuseklassi EM-võistlustel selgus teisipäeval võistkonnavõistluse võitja. Finaali jõudnud Venemaa (1. asetus) ja Prantsusmaa (2.) pakkusid etendust kogu raha eest ehk kullavõitja selgus viimase, viienda kohtumisega.

Parema stardi said prantslased, sest Alex Lanier pani Gleb Stepakovi paika 26 minutiga 21:12, 21:14. Seisu viigistas Galina Mezentseva, kes võitis Floriane Nuriti vastu avageimi 21:10 ja ehkki teises jäi 21:19 peale prantslanna 21:19, võitis otsustava geimi taas venelanna 21:16. Meespaar Daniil Dubovenko ja Gleb Stepakov viis Venemaa ette, sest Baptiste Labarthe’ist ja Alex Lanier’st saadi jagu 21:19, 14:21, 21:19. Maria Lezžoval ja Galina Lissotškinal oli seejärel võimalus finaal lõpetada, kuid Malya Hoareau ja Camille Pognante olid teist meelt. Kolmas kolmegeimiline mäng järjest andis 18:21, 21:13, 21:19 võidu prantslannadele.

Kulla saatus pidid otsustama segapaarid. Daniil Dubovenko ja Darja Harlampovitš jäid Baptiste Labarthe’i ja Herveline Crespeli vastu avageimis küll kaotusseisu 6:10, kuid võtsid seejärel ette 6:0 spurdi ning viimaselt viigiseisult 14:14 sooritati 7:1 rünnak geimivõiduks 21:15. Teises geimis juhtisid venelannad 10:6, kuid prantsuse paar suutis oma koostööd parandada ja pääses omakorda ette 14:11, kuid mitte kauaks. Mäng võrdsustus ja seisul 20:19 oli Dobovenkol ja Harlampovitšil kasutada esimene matšpall. Selle mängisid prantslannad veel viigiks, kuid viimased kaks punkti teenisid venelannad. 22:20 ja meistritiitel pärast 18-aastast vaheaega Venemaale.

Turniiritabel

U-17 vanuseklassi EM-i on korraldatud alates 1990. aastast, esimesed üheksa kandsid Polonia Cupi nime, esimene ametlik EM peeti 2005. Kuni 2007. aastani võisteldigi vaid võistkondlikult, alates 2009. aastast on mängus ka individuaalsed medalid. Venemaa võidutses sel võistlusel 1995–2003 viiel korral järjest (1990 ja 1991 oli võitja N Liit), seejärel algas Taani võitude aeg. 1999. aastal Spalas (Poola) sai Eesti koondis Venemaa ja Poola järel pronksmedali.

Teisipäeval tehti Sloveeniamaal algust juba ka individuaalturniiriga. Noormeeste üksikmängus andis Rene Leeman Inglismaad esindavale Dillon Chongile kõva lahingu, võites avageimi 21:15, kuid kahes järgmises jäi peale vastane 21:18 ja 21:11. Andrei Schmidt oli avaringis vaba ja kohtub kesknädalal hollandlase Noah Haasega (12. asetus).

Neidude üksikmängus oli Elisaveta Berik sarnaselt Schmidtile avaringis vaba, Emilia Pärsim läks aga kokku Lea Vybochovaga (Slovakkia) ja kaotas mõlemad geimid 6:21.

Segapaarismängus võitsid Hugo Themas ja Emili Pärsim esimeses ringis Filip Swahni ja Sofia Strömwalli (Rootsi) 21:15, 21:18, kuid kaotasid järgmises Dmitri Kašinile ja Polina Karmalisele (Valgevene) 19:21, 21:14, 15.21.

Esimeses ringis vabad olnud Chris-Robin Talts ja Marta Emili Teller pidid teises ringis tunnistama rumeenlaste Luca-Stefan Pandele ja Anamaria Serbani paremust 21:14, 21:12.