Euroopa meistri selgitavad Venemaa ja Prantsusmaa

Sloveenias Podčertekis peetavatel U-17 vanuseklassi EM-võistlustel selgitati esmaspäeval võistkonnavõistluse finalistid.

Neljast veerandfinaalist lõppes vaid üks enneaegselt ehk kolme kohtumisega. Seekord esimese asetuse saanud Venemaal oli Ukraina vastu vaja platsile saata vaid segapaar ja üksikmängijad ning ühe tunni ja üheksa minutiga oli kõik selge. Ülejäänud kolmes paaris tuli võitja selgitamiseks pidada kõik viis kohtumist.

Tiitlikaitsja Taani oli hädas Türgi vastu. Kui üksikmängude järel oli seis viigis, siis noormeeste paarismängus viisid Anil Ulaç Atan ja Miraç Kantar türklased vaid ühe võidu kaugusele poolfinaalikohast. Kui Sofie Røjkjær ja Lærke Thomsen kaotasid Cansu Erçetini ja Tugcenur Korkmazi vastu avageimi 15:21, oli taanlastel selg lausa vastu seina. Siiski suutsid taanlannad end koguda ning kahe järgmise geimi lõpud mängiti võidukalt – 21:17, 21:18. Edasipääseja jäi segapaaride otsustada ning siin võitsid Jonathan Melgaard ja Maria Højlund Tommerup türklasi Bugra Aktasi ja Sinem Yildizi 26 minutiga 21:17, 21:10.

Tšehhi ja Rootsi vastasseisus olid tšehhid segapaarismängu ja üksikmängude järel ees 2:1, kuid nende meespaar kaotas. Kastanid tõi tulest tšehhide naispaar Lucie Krulová ja Petra Maixnerová. Eesti ees alagrupi võitnud Hispaania andis kõva lahingu Prantsusmaale. Esmalt jäädi segapaarismängu ja meeste üksikmängu järel 0:2 kaotusseisu, kuid seejärel olid võidukad nii Nikol Carulla naiste üksik- kui ka Daniel Franco ja Rodrigo Sanjurjo meeste paarismängus (teine ja kolmas geim võideti prantslaste vastu võrdse tulemusega 21:19). Carulla ja Carmen Maria Jimenez juhtisid esimeses geimis suurema osa ajast, kuid hispaanlannade 19:18 eduseisus teenisid punkte vaid Malya Hoareau ja Camille Pognante. Prantslannad võitsid geimi 21:19 ja teises geimis enam tigedat vastupanu ei kohanud – 21:12.

Pärastlõunal mängiti selgeks ka finalistid ning mõlemas poolfinaalis piirduti kolme matšiga. Venemaa kinnitas oma favoriidiseisust Taani vastu. Daniil Dubovenko alistas William Bøgebjergi 21:16, 21:18, Galina Mezentseva Kajsa van Dalmi 21:10, 21:14 ning  Dubovenko ja Gleb Stepakov tegid tuule alla Jonathan Melgaardile ja Mike Vestergaardile 21:13, 21:18.

Prantslased ei loovutanud tšehhidele samuti geimigi. Individuaalturniiri favoriit Alex Lanier võitis Daniel Dvořáki 21:5, 21:11, Floriane Nurit Petra Maixnerová 21:14, 21:19 ning meespaaris lõpetasid Baptiste Labarthe ja Lanier 21:8, 21:8 võiduga Dvořáki ja Vojtěch Havlíčeki üle.

Finaal Venemaa ja Prantsusmaa vahel algab Podčertekis teisipäeval kell 11 ning mängude järjestus on selline: 1 – MS: Gleb Stepakov – Alex Lanier; 2 – WS: Galina Mezentseva – Floriane Nurit; 3 – MD: Daniil Dubovenko ja Gleb Stepakov – Baptiste Labarthe ja Alex Lanier; 4 – WD: Maria Lezžova ja Galina Lissotškina – Malya Hoareau ja Camille Pognante; 5 – XD: Daniil Dubovenko ja Darja Harlampovitš – Baptiste Labarthe ja Herveline Crespel.