Eesti sulgpallureile lõppes Grazi turniir reedel

International Seriesi kategooriasse kuuluval turniiril Styrian International/Austrian Open 2021 Grazis selgusid reede hommikupoolikul kõik põhitabelisse pääsejad ning õhtul ka juba 16 paremat. Eesti sulgpallureil sinna kahjuks asja ei olnud.

Naiste üksikmängu valikturniiril oli Catlyn Kruus (Triiton, BWF 336.) avaringis vaba, teises tuli vastaseks Ophelia Casier (Prantsusmaa, BWF 420.), kes oma esimeses kohtumises sai jagu Weronika Gorniakist (Poola, BWF 945.) 21:12, 22:20. Peaaegu kolmveerand tundi kestnud vastasseis oli tasavägine.

Avageimis juhtis Casier algusest peale ning kasvatas lõpuks edu seitsmele punktile, võites geimi 21:14. Teises geimis pääses eestlanna ette 15:11, kuid Casier tuli mängu tagasi ning läks omakorda ette 17:16. Viimane viigiseis oli 18:18, otsustavate punktide mängimisel oli siiski kindlam Kruus, kes võitis 21:18. Otsustavas geimis juhtis Triitoni neiu juba 13:4 ja 14:9, kuid ometi mänguõnn pöördus. Casier viigistas (14:14) ja läks ühe soojaga ette 19:14. Seisult 20:15 nurjas Kruus küll veel vastase kaks matšpalli, kuid kolmas lõpetas geimi prantslanna võiduga 21:17.

Ramona Üprus (TÜASK, BWF 956.) mängis neljapäeval Karla Henryga (Belgia, BWF 1196.) ning 21:9, 21:10 võidu vormistamiseks kulus vaid 18 minutit. Reede lõuna paiku pidanuks tartlanna järgmine vastane olema Amy Tan (Holland, BWF 302.), kuid et Tan tõsteti korraldajate poolt otse põhitabelisse, pääses mänguta sama kaugele ka Üprus.

Reede õhtupoolikul kohtus tartlanna põhiturniiri esimeses voorus neljanda asetusega Irina Amalie Anderseniga (Taani, BWF 78.). Ehkki kahe sulgpalluri edetabelikohtade vahe on üüratu, ei teeninud mõned aastad tagasi juunioride EM-ilt kolm pronksi saavutanud taanlanna võitu vaevata. Esimeses geimis oli Üprus vaheajaks ees 11:10, ehkki juhtis vahepeal ka 10:7. Algedust (5:2) innustust saanud Andersen asus aga mängu jätkudes ette 14:11 ja 18:14 ning ehkki tartlanna vähendas vahet veel 18:20-le, teenis viimase punkti siiski 22-aastane taanlanna neiu. Teist geimi juhtis Üprus vaid ühe korra (2:1), siis rebis Andersen ette 12:6 ja 16:8 ning võitis teise geimi 21:15. Kohtumine kestis 24 minutit.

Helis Pajuste (Triiton, BWF 217.) valikturniiril osalema ei pidanud, tema esimene vastane põhitabelis oli Clara Lassaux (Belgia, BWF 181.). Suurte tõusude ja languste kulgenud avageimis jäi Pajuste kiiresti kaotusseis 1:8. Lassaux oli intervalliks ees 11:4, kuid mängu jätkudes teenis omakorda eestlanna 7 punkti järjest ja viigistas seisu. Ette minna ja edu hoida siiski ei õnnestunud, belglanna võitis geimi 21:18. Teises geimis ei lasknud viis aastat tagasi Belgia juunioride meistriks kroonitud Lassaux meie mängijat kordagi juhtima. Puhkepausiks oli ta ees 11:6 ja geimi lõpuks 21:17.

Naiste paarismängus valikturniiri polnud, osalevaid paare on 27. Kruus ja Üprus (BWF 336.) alustasid reede õhtupoolikul maailma esisaja (BWF 63.) sekka kuuluvate Malaisia esindajate Anna Ching Yik Cheongi ja Cheng Wen Yapi vastu. Mäng kujunes ühesuunaliseks kulgemiseks, milles aasia rahvas vormistas 18 minutiga võidu 21:10, 21:6.

Laupäeval mängitakse Steiermargi liidumaa pealinnas teine ring ja veerandfinaalid, pühapäevaks jäävad poolfinaalid (alates kella 11-st) ja finaalid (alates kella 15-st).