Grazi turniiril osaleb neli tartlast

Rahvusvahelise sulgpallikalendris on maikuu viimane turniirpaik Graz. Austria suuruselt teises linnas ja Steiermargi liidumaa pealinnas peetaval International Seriesi kategooriasse kuuluval turniiril Syrian International/Austrian Open 2021 peetakse neljapäeval ja reede hommikupoolikul valikturniiri kohtumisi, põhiturniiri esimese ringiga tehakse algust reedel kell 14. Laupäeval on kavas teine ring ja veerandfinaalid, pühapäevaks jäävad poolfinaalid (alates kella 11-st) ja finaalid (alates kella 15-st).

Eesti sulgpallureid on kaasa löömas nii valik- kui põhiturniiril. Meeste üksikmängus alustas Karl Kert (Veeriku Badminton, BWF 384.) valikturniiril, kus esimene vastane Samuel Cassar (Malta, BWF 582.) oli kerge saak – 21:13, 21:10 sündis vaid 25 minutiga. Eesti kolmanda reketi teine vastane oli Magnus Johannesen (Taani, BWF 171.), kes avaringis oli üle mänginud Enogat Roy (Prantsusmaa, BWF 378.) 21:18, 21:10. Põhitabelisse jõudmiseks vajaliku kolmanda mängu sai endale Grazis taanlane, võites 21:11, 18:21, 21:16. Esimene ja kolmas geim olid sarnased, kus tasavägise alguse järel pääses Johannesen juhtima ja enam edu ei loovutanud. Teist geimi dikteeris Kert ning viigiseisult 16:16 õnnestus tal geimilõpp vastasest paremini.

Naiste üksikmängus Helis Pajuste (Triiton, BWF 217.) valikturniiril osalema ei pea, tema esimene vastane põhitabelis on Clara Lassaux (Belgia, BWF 181.). Catlyn Kruus (Triiton, BWF 336.) on valikturniiri avaringis vaba, teises tuleb vastaseks Ophelia Casier (Prantsusmaa, BWF 420.), kes alistas Weronika Gorniaki (Poola, BWF 945.) 21:12, 22:20.

Ramona Üprus (TÜASK, BWF 956.) mängis esmalt Karla Henryga (Belgia, BWF 1196.) ning võitis veel lühema ajaga kui Kert. 21:9, 21:10 võidu vormistamiseks kulus vaid 18 minutit. Reede lõuna paiku on tartlanna järgmine vastane Amy Tan (Holland, BWF 302.). Põhitabelisse edenemiseks tuleb naistegi seas võidukas olla kolmes kohtumises.

Naiste paarismängus valikturniiri pole, osalevaid paare on hetke seisuga 27. Kruus ja Üprus (BWF 336.) alustavad reede õhtupoolikul maailma esisaja (BWF 63.) sekka kuuluvate Malaisia esindajate Anna Ching Yik Cgeongi ja Cheng Wen Yapi vastu.