Popov päästis Huelvas eurooplaste au

Huelvas peetud HSBC BWF World Tour Super 300 kategooria turniiril Spain Masters 2021 saatis suur edu Indoneesia sulgpallureid, kes mängisid kõigis viies finaalis ning võitsid neist neli. Ainsana suutis indoneeslaste võidumarssi väärata Prantsusmaa värves esinev Toma Junior Popov. BWF-i edetabelis paremuselt üheksas eurooplane (üldjärjestuses 43.) võitis edetabelis 80. kohal paikneva Chico Aura Dwi Wardoyo kahes geimis 21:15, 21:17, kuid kohtumise pingelisusest annab tunnistust selle kestus – 55 minutit.

Muudes mänguliikides kuulus võitjale määratud tšekk indoneeslastele. Naiste üksikmängus võitis maailma 200. reket Putri Kusuma Wardani tänavuse EM-i finalisti Line Christopherseni (BWF 31.) Taanist 21:15, 21:10. Teises ringis meie Kristin Kuuba pealtvaatajaks sundinud Léonice Huet kaotas laupäevases poolfinaalis just Wardanile 8:21, 14:21.

Naiste paarismängus tegid Yulfira Barkah ja Febby Valencia Dwijayanti Gani 46 minutiga sotid selgeks esimesena asetatud Amalie Magelundi ja Freja Ravniga, võites taanlannasi 21:16, 21:14. Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel kaotasid teises ringis Jessica Hoptonile ja Jessica Pugh’le, Inglismaa paar lõpetas Huelvas sportimise veerandfinaalis. Hollandi esindajatele Alyssa Tirtosentonole ja Imke van der Aarile kaotati 15:21, 8:21.

Veel üks Indoneesia – Taani vastasseis toimus segapaarismängu finaalis, kus esimese asetusega Rinov Rivaldy Ivaldy ja Pitha Haningtyas Mentari said jagu teise asetusega Niclas Nohrist ja Amalie Magelundist 21:18, 21:15. Viiest finaalist vaid ühes läks võitja selgitamiseks vaja kolme geimi ja selles, meespaarismängus, madistasid indoneeslased omavahel. Pramudya Kusumawardna ja Yeremia Erich Yoche Yacob Rambitan võitsid Sabar Karyaman Gutama ja Moh Reza Pahlevi Isfahani vastu avageimi 21:15, kuid kaotasid teise 18:21. Otsustavas geimis loovutati Gutamale ja Isfahanile üks punkt vähem kui avageimis.

Huelva turniirtabelid

Mariborist kaks kaotust

Kaks Eesti sulgpallurit tegid lõppenud nädalal kaasa International Seriesi kategooriasse kuulunud Yonex Slovenia Internationalil Mariboris. Kahjuks tuli piirduda vaid ühe mänguga. Naiste üksikmängus kaotas Helis Pajuste (Triiton) avaringis Anastasia Khomichile Poolast 8:21, 12:21. Turniiri võitis Mariboriski Indoneesia sulgpallur, sest Mutiara Ayu Puspitasari oli finaalis 21:14, 19:21, 21:16 parem ungarlannast Agnes Korosist.

Meeste üksikmängus jäi Karl Kert (Veeriku Badminton) juba avaringis hätta Ivan Ruseviga mängides. Bulgaarlane võitis mõlemad geimid 21:7 ning jõudis välja kolmandasse ringi, kus jäi kahes geimis alla hilisemale finalistile Panji Ahmad Maulanale Indoneesiast. Turniiri võitis prantslane Arnaud Merkle, kes Maulanaga sai hakkama kindlalt, 21:8, 21:10.