Kristin Kuuba EM-il kolmandas ringis, võidukas oli ka naispaar!

Euroopa meistrivõistlustel Madridis jätkas Eesti naiste esireket Kristin Kuuba (BWF-i edetabeli 49.) heas rütmis ka teises ringis, alistades valitseva Inglismaa meistri Abigail Holdeni (BWF 152.) 21:18, 21:17.

Esmaspäeval avavoorus Eleni Christofoulou (Küpros) üle mänginud Kuuba läks avageimis ette 1:0 ja 2:1, kuid leidis end siis 5:10 kaotusseisust. Seis 9:13 tähendas õnneks pöördepunkti – Eesti meister saavutas seitse punkti (!) järjest ning pööras kaotusseisu hoobilt eduseisuks 16:13. Holden jõudis küll veel ühe punkti kaugusele (16:17), kuid Kuuba sai õiguse esimeseks geimpalliks. Sellest tuli ka punkt ning esimese geimi võit 21:18. Kuueteistkümne minutiga.

Teise geimi esimese punkti saavutas samuti Kuuba, aga jäi seejärel kaotusseisu, kuid õnneks mitte üleliia suurde. Viik saabus seisuks 7:7, intervalliks oli tartlanna ees 11:7. Initsiatiiv jäi ka kohtumise jätkudes Kuuba poolele, ta juhtis mitmel puhul viie punktiga (14:9, 16:11, 17:12) ja korraks kuuegagi (18:12). Selleski geimis sai viimase punkti õiguse esimesena Kuuba, kuid kaks matšpalli suutis 22-aastane Holden veel tagasi lüüa. Edu tõi alles kolmas, seisuks 21:17. Kohtumine kestis 37 minutit. Mullu 17. oktoobril olid Kuuba ja Holden vastamisi Almeres peetud Yonex Dutch Openi finaalis ning ka siis võitis Eesti esimängija kahes geimis, 23:21, 21:18.

Veerandfinaali jõudmiseks tuleb Kuubal ajalugu teha ning esimest korda Suurbritannia parim naisüksikmängija Kirsty Gilmour üle mängida. Kahel varasemal kohtumisel (2011 ja 2021) on peale jäänud maailma edetabelis 20. ja Euroopa omas kolmandal kohal paiknev šotlanna. Madridis kolmanda asetusega 29-aastane Gilmour mängis end 16 parema sekka 21:16, 21:11 võiduga prantslanna Gayle Mahulette’i üle.

Naispaar tuli ameerika mägedelt eluga välja

Naispaarismängu avaringis mängisid Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel iirlannade Kate Frosti ja Moya Ryaniga, kes oma maa meistriks krooniti eelmisel aastal. Triitonlannad võitsid 43 minutit kestnud eriilmelise matši 21:18, 15:21, 21:5. Avageimis haarasid maailma edetabelis 52. kohal paiknevad Marran ja Rüütel kohe ohjad ning joogipudelit tarvitati juba neli minutit pärast pallivahetuste algust – 11:4. Pausi järel said oma hingamise korda ka edetabelis 79. kohal paiknevad Frost ja Ryan ning parandasid kaotusseisu 8:11-le. Marran ja Rüütel siiski murrangut ei lubanud, pürstides omakorda ette 20:14. Geimivõidu taganud punkt teeniti siiski alles viiendalt geimpallilt.

Teine geim algas meie paarile šokeerivalt – esimene punkt teeniti alles siis kui vastastel oli neid juba seitse! Tasapisi taastati enesekindlus ning intervalliks oli vahe vaid kaks, 9:11. Kui jätkates saabusid kohe viik (11:11) ja eduseis (13:12), võis loota, et kogu etendus lõppebki kahe vaatusega. Aga võta näpust. 15:15 pealt läksid iirlannad ette 20:15 ning tagasid kohe esimese geimpalliga mängu jätkumise.

Otsustavas geimis mõõtsid Marran ja Rüütel teise geimi „alanduse“ eest kuhjaga tagasi, minnes ette 9:0. Pooled vahetati seisul 11:1. Mängu jätkudes suutsid Frost ja Ryan oma mõrumeelt leevendada, kuid vaid nelja lisapunktiga. Eesti esipaar võitis geimi teiselt matšpallilt 21:5 ning marssis 16 parema sekka.

Kolmapäeval on vastased juba hoopis kõrgemast klassist, teise asetusega Maiken Fruergaard ja Sara Thygesen. Taanlannad on maailma edetabelis 16. kohal, eurooplastest on neist eespool vaid bulgaaria õed Stoevad.

Üprus ja Männik kaotasid kiiresti

EM-i teise päeva tegid eestlaste jaoks lahti Ramona Üprus ja Oskar Männik. Segapaarismängu avaringi kohtumisest valitsevate Inglismaa meistrite Callum Hemmingi ja Jessica Pugh’ga suurt midagi rääkida pole. 19 minutiga oli lugu lõppenud ning kaheksanda asetusega Inglismaa paar võitnud 21:10, 21:3.

Avageimi esimene pool oli üsna tasavägine, sest inglased olid intervalliks ees vaid 11:6 ning mängu jätkudes said tartlased vahe korraks isegi kolmele punktile (8:11). Hemming ja Pugh jätkasid surumist ning üheksandal minutil saavutati 21. punkt. Teises gemis juhtisid inglased 5:2 ning lisasid seejärel oma kontole 14 punkti järjest seisuks 19:2. Siis said Üprus ja Männik veel ühe punkti, kuid kaotus saabus kahe järgmise palli mängimisel.

Euroopa meistrivõistlustel Madridis tegid eestlaste jaoks teise päeva lahti Ramona Üprus ja Oskar Männik. Segapaarismängu avaringi kohtumisest valitsevate Inglismaa meistrite Callum Hemmingi ja Jessica Pugh’ga suurt midagi rääkida pole. 19 minutiga oli lugu lõppenud ning kaheksanda asetusega Inglismaa paar võitnud 21:10, 21:3.

Avageimi esimene pool oli üsna tasavägine, sest inglased olid intervalliks ees vaid 11:6 ning mängu jätkudes said tartlased vahe korraks isegi kolmele punktile (8:11). Hemming ja Pugh jätkasid surumist ning üheksandal minutil saavutati 21. punkt. Teises gemis juhtisid inglased 5:2 ning lisasid seejärel oma kontole 14 punkti järjest seisuks 19:2. Siis said Üprus ja Männik veel ühe punkti, kuid kaotus saabus kahe järgmise palli mängimise järel.

KK ja RK heitlesid kolm geimi

Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner kohtusid meespaarismängu avaringis Norra meisterpaari Torjus Flåtteni ja Vegard Rikheimiga. Kahe riigi paarismängutipud pakkusid põneva ja tasavägise lahingu, milles lõpuks jäid kahjuks peale viikingite järeltulijad. Kümnekordsed selle mänguliigi Eesti meistrid Kaljurand ja Käsner said küll algedu 2:0, kuid suurem osa avageimist oldi tagaajajad. Kolmel korral suudeti küll viigistada (8:8, siis kaotusseisust 14:19 ja veel 20:20), kuid kaks viimast palli tõid rõõmuhõiked maailma edetabelis 74. kohal paiknevate norralaste huulile. 16 minutit ja 22:20.

Teises geimis juhtisid Eesti meistrid 7:4 ja 10:6 ning ehkki 24-aastased norralased viigistasid 10:10, mindi joogipausile ikkagi meie meeste 11:10 eduseisus. Norralased said seejärel ette 15:13 ja 16:14, kuid sealt edasi oli rohkem õnne eestlastel. Kaotusseis 15:16 mängiti 18:17 eduseisuks ning geim võideti 21:18. Otsustavas geimis spurtisid norralased 6:1, Kaljurand ja Käsner tulid järele (5:6), kuid mööduda ei suutnud. Joogipausiks olid ees norralased 11:7, edasi 16:11 ja 18:14. Seda edu enam käest ei antud ning mäng lõpetati esimeselt matšpallilt seisuks 21:14. Palli löödi kokku 51 minutit.