Kristin Kuuba jäi EM-i veerandfinaalist ühe geimivõidu kaugusele

Euroopa meistrivõistlustel Madridis ponnistas Eesti naiste esireket Kristin Kuuba (BWF-i edetabeli 49.) küll vahvalt ka oma kolmanda ringi kohtumises, kuid pidi kolmegeimilises mängus lõpuks siiski tunnistama alates 2016. aastast EM-ilt üksikmängus kaks hõbedat ja ühe pronksi võitnud Kirsty Gilmouri (BWF-i 20.) paremust.

Kaks varasemat omavahelist kohtumist šotlannale kahes geimis kaotanud Kuuba alustas julgelt ning lubas vastasel avageimis viimast korda juhtida seisul 6:5. Intervalliks oli tartlanna ees 11:9 ning kasvatas mängu jätkudes vahe 13:9-le. Gilmour vähendas kaotusseisu neljal korral ühele punktile, kuid viigistada enam ei suutnud. 17:13 eduseisult laskis Kuuba vastase küll veel löögiulatusse, kuid seisult 19:18 teenis päästvad kaks punkti just tema. Avageim 21:18.

Teises geimis pääses Gilmour ette 4:1, kuid Kuuba viigistas. Edasi enam nii hästi ei läinud. Aastatel 2012–2019 Šoti meistrivõistluste üksikmängu jagamatult valitsenud Gilmour sooritas kiirenduse 12:1 ning sellega oli mängu jätkumine kolmanda geimiga otsustatud – 21:9 šotlannale.

Kolmanda geimi algus oli Kuubale lootusrikas. 0:3 kaotusseisust tuli ta kenasti välja, juhtides peagi ise 7:4 ja 8:6. Paraku mängis 29-aastane šotlanna edasi veatumalt ning joogipudeli järel haarasid vastased seisul 11:8 Gilmourile. Korraks vähendas Kuuba vahet veel kahele punktile (13:15), kuid vastase suurem kogemus maksis üha enam. Ta läks ette 18:13 ja 19:14 ning lõi punktiks ka esimese matšpalli – 21:15. Kohtumine kestis 52 minutit.

Eesti sulgpallurid on EM-il osalenud alates 1996. aastast, kuid pole kordagi kolmandast ringist edasi pääsenud. Kati Tolmoff kaotas 2016 Nanna Vainiole (Soome) samuti kolmes geimis nagu ka Raul Must 2010 Manchesteris Peter Høeg Gadele (Taani) ning 2017 Herningis Brice Leverdezile (Prantsusmaa). Tolmoff jõudis kolmandasse ringi ka 2004 Genfis, Must 2012 Karlskronas ja 2018 Huelvas ning Kuuba ise 2018 Huelvas. Paarismängudes on ainsatena mänginud kolmandas ringis Piret Hamer ja Helen Reino (2004).

Naiste üksikmängus kohtuvad veerandfinaalides: Carolina Marin (Hispaania, 1) – Line Højmark Kjærsfeldt (Taani, 7), Line Christophersen (Taani, 4) – Neslihan Yigit (Türgi, 6), Lianne Tan (Belgia, 8) – Kirsty Gilmour (Sco, 3), Qi Xuefei (Prantsusmaa) – Mia Blichfeldt (Taani, 2). Viienda asetusega Yvonne Li (Saksamaa) kaotas kolmandas ringis Qi’le 13:21, 15:21.

Meeste üksikmängus kohtuvad veerandfinaalides: Viktor Axelsen (Taani, 1) – Thomas Rouxel (Prantsusmaa, 7), Misha Zilberman (Iisrael) – Brice Leverdez (Prantsusmaa, 6), Toma Junior Popov (Prantsusmaa, 5) – Hans-Kristian Solberg Vittinghus (Taani, 3) ja Nhat Nguyen (Iirimaa, 8) – Anders Antonsen (Taani, 2). Ainsa asetatud mängijana ei pääsenud kaheksa parema sekka Mark Caljouw (Holland, 4), kes kolmandas ringis kaotas Zilbermanile 16:21, 21:15, 16:21.

Naispaar andis lahingu vaid avageimis

Naispaarismängu teises ringis mängisid Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel EM-võistlustelt kolm pronksmedalit teeninud Maiken Fruergaardi ja Sara Thygeseniga.

Meie paaril õnnestus teise asetusega taanlannasid avageimis algusest lõpuni pinges hoida ning seisul 23:22 oli eestlannade võit vaid ühe punkti kaugusel. Taani paar siiski geimi ei loovutanud, oma kolmandalt geimpallilt võideti see 24:22. Geimi esimeses pooles oli initsiatiiv Marrani ja Rüütli poolel, juhiti 4:2, 9:6 ja viimati 13:12.

Maailma edetabeli 16. paar said ette 18:15 ja 20:17, kuid tartlannad jõudsid viigini ning lõpp oli juba mõlemapoolsete võimalustega. Teises geimis said taanlannad algedu 4:0 ning hoidsid ja kasvatasid seda kenasti lõpuni. Intervalliks oldi ees 11:4 ning geim võideti 21:11. Kohtumine kestis 34 minutit.