Kuuba teises ringis, Kert piirdus esimesega

Hispaania pealinnas Madridis tehti esmaspäeval algust 29. Euroopa meistrivõistlustega. Eestlased on esindatud kõigis viies mänguliigis, avapäeval näitasid neist oma taset üksikmängijad.

Naiste üksikmängus avaringis oli Kristin Kuuba (BWF-i 49.) vastane tabeli alumises pooles Eleni Christofoulou (Küpros). Kuuba ja maailma edetabelis üksikmängus 300. kohal paiknev Christofoulou olid omavahel varem ühe korra kohtunud, detsembris 2014 võitis eestlanna Tartus peetud Estonian Junioril 21:11, 21:19. Ka seitse ja pool aastat hiljem lõppes kogu lugu kahe geimiga, mängu jätkuks 28 minutiks.

Avageimis oli tasavägiseid pallivahetusi seisuni 4:4. Seejärel teenis Kuuba viis punkti järjest ning juhtis intervalliks 11:5. Edasi suutis Christofoulou lisaks saada veel vaid kolm punkti ning Kuuba võitis geimi 21:8. Teises geimis oli Küprose sulgpallur kui ümber vahetatud. Ta juhtis 6:1, 8:5 ja viimast korda 9:6. Kuuba võrdsustas 4:0 spurdi mängu ning joogipausile mindi juba tema eduseisus 11:10. Mängu jätkudes läks Eesti meister ette 15:10, kuid lubas seejärel vastase taas vaid ühe punkti kaugusele (15:14). Murrangut siiski ei sündinud, seisult 18:16 saavutas Kuuba kolm punkti järjest ning lõpetas geimi tulemusega 21:16.

Teisipäeval kella 15.20 paiku peaks Kuuba uuesti platsile tulema, seekord juba Inglismaa meistri Abigail Holdeni vastu. Toimuma saab mulluse 17. oktoobri kordusmäng, tookord alistas Kuuba Yonex Dutch Openi finaalis sellesama inglanna 23:21, 21:18. BWF-i edetabelis 155. kohal paiknev 22-aastane Inglismaa koondise sulgpallur krooniti mullu esimest korda üksikmängus oma maa meistriks.

Esimene asetus on Madridis kodupubliku lemmikul ja tiitlikaitsjal Carolina Marinil, järgnevad Mia Blichfeldt (Taani), Kirsty Gilmour (Šotimaa) ja Line Christophersen (Taani).

Meeste üksikmängus loositi BWF-i edetabelis 361. kohal paiknev Karl Kert tabeli ülemise osa viimasesse, kuueteistkümnendasse paari ning kohtus avaringis Milan Dratvaga (Slovakkia), kelle edetablist leiab 157. realt.

See kohtumine kestis kaks minutit kauem kui Kuuba ja Christofoulou pallivahetused ning lõppes Dratva võiduga 21:14, 21:13. Avageimis jäi viimasel neljal aastal järjest Eesti meistrivõistluste finaalis Raul Mustale kaotanud Kert kaotusseisu 4:9 ja 6:11, kuid intervalli järel jätkas jõulisemalt ning jõudis viigini 11:11. Paraku jäigi jaks tagaajamisse, sest Dratva läks uuesti eest (15:11, 17:12) ning võitis 21:14. Teise geimi algus kuulus tartlasele, kes intervalliks oli ees 11:8 ja kohe ka 12:8. Siis saabus aga mängukramp, mis tähendas slovaki soolot 10:0 ning geimi võitis Dratva 21:13. Omavahel Kert ja Dratva seni mänginud ei olnud. 2017–2019 kolm korda järjest oma koduriigi meistriks kroonitud slovakk mängib teises ringis Markus Barthiga (Norra). Avaringis vabaloosi saanud norralane on maailma edetabelis meie mehe lähistel, 378. kohal.

Meeste üksikmängus on neli kõrgema asetusega mängijat Viktor Axelsen, Anders Antonsen, Hans-Kristian Solberg Vittinghus (kõik Taani) ja Mark Caljouw (Holland).

Teisipäeval jätkab Kuuba ning esimese kohtumise peavad ka paarismängijad. Oskar Männik ja Ramona Üprus mängivad kell 11.20 segapaarismängu avaringis kaheksanda asetusega Callum Hemmingi ja Jessica Pugh’ga, kes mullu tulid koos mängides selle mänguliigi Inglismaa meistriteks. Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner kohtuvad meespaarismängu avaringis kell 16.40 Norra meisterpaari Torjus Flåtteni ja Vegard Rikheimiga. Naispaarismängus mängivad Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel kell 20.40 iirlannade Kate Frosti ja Moya Ryaniga, kes oma maa meistriks krooniti eelmisel aastal.