Helis Pajuste võitis turniiri Espoos

Läinud nädalavahetusel Soomes Espoos peetud rahvusvahelisel sulgpalliturniiril ESB Premier Elite 2022 saatis naiste üksikmängus edu Eesti kolmandat reketit Helis Pajustet (Triiton).

Tänavuste Eesti meistrivõistluste hõbedanaisel oli küll kolmas-neljas asetus, kuid kõik neli soomlannade vastu peetud mängu õnnestus tal võita. Avaringis mängis Helis üle Ellen Virta 21:7, 21:11, veerandfinaalis langes Heini Ihalainen (asetus 5–8) 21:16, 21:15 ning poolfinaalis ka esimese asetusega Nella Siilasmaa 16:21, 21:15, 24:22 (kohtumine kestis 53 minutit). Finaalis Petra Saarnivaara (asetus 5–8) vastu oli tasavägine vaid avageim, milles tartlanna jäi peale 22:20. Teise geimi võitis Pajuste juba kindlalt 21:12. Lisaks Pajustele ja kohalikele mängijatele lõi turniiril kaasa ka üks sulgpallur Indiast.

Helis Pajuste. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Naispaarismängus jõudsid Pajuste ja Siilasmaa veerandfinaali, kus tuli tunnistada soomlannade Noora Nokkala ja Heidi Puro paremust 21:19, 21:17. Selles mänguliigis võidutsesid esimese asetusega Nella Nyqvist ja Jenny Nyström.

Meeste üksikmängus pälvis esikoha esimese asetusega Joakim Oldorff. Finaalis alistas soomlane Indoneesiast pärit Ananda Galvani Daniswara 21:15, 21:8.