Üllatus ülikooli saalist – K&K jäid kolmandaks!

Laupäeval, 7. mail oli Tartu ülikooli spordikompleksi Punane saal taas siginat-saginat täis, sest sulgpallirahvas oli kogunenud kevadisi paarissulgi nautima. Statistika kinnitas, et viie Liiga peale käis mängimas 126 sulgpallurit.

MEISTRILIIGAS

lõppes suurima üllatusega meeste paarismäng, kus valitsevad Eesti meistrid ning Paarissulgedel neli turniiri järjest võitnud Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner (TÜASK) jäid jagama alles kolmandat kohta. Peasüüdlased selles olid Anton Berik (Triiton) ja Mikk Järveoja (TÜASK), kes play-offi poolfinaalis „uinutasid“ vastased avageimi kaotusega 13:21, et seejärel võita järgmised kaks geimi võrdse tulemusega 21:19! Kogu heitluse peale kulus 44 minutit.

Valitsejate kukutamine paraku veel esikohta ei tähendanud, sest finaalis jäid Karl Kert (Veeriku Badminton) ja Mikk Õunmaa (Triiton) peale 21:18, 21:17. Nemad olid poolfinaalis samuti võidelnud kolm geimi ning alistanud lõpuks viimasel kolmel turniiril nelja parema sekka pääsenud Mario Kirisma ja Robin Schmalzi (TSKeskus) 16:21, 21:8, 21:18. Ainsa puhta Triitoni paarina alagrupist veerandfinaali jõudnud Andrei Schmidt ja Hugo Themas kaotasid seal Berikule ja Järveojale 12:21, 21:23.

Naiste paarismäng meistriliiga tasemel on viimasest kuuest turniirist kavas olnud neljal ning alati on olnud erinev võitja. Seekord mängisid viie paariga turniiril kõige edukamalt kahel viimasel korral teise koha saanud Hannaliina Piho ja Sale-Liis Teesalu. TÜASK paar alistas kõik neli vastast ning vaid teise koha teeninud Heili Merisalu (Nõo SK) ja Emilia Šapovalova (TÜASK) alistamiseks kulus neil kolm geimi (17:21, 21:16, 21:10). Triitonlannadel Katriin Jagomägil ja Emili Pärsimil õnnestus võita üks kohtumine ning saada neljas koht.

Üle mitme aja peeti ka superfinaal, kus parim meespaar mängis parima naispaari vastu. Õrnem sugu kasutas neile geimides antud händikäpid kenasti ära. Piho ja Teesalu võitsid Kerdi ja Õunmaa vastu esimese geimi 21:12, kaotasid teise 20:22 ja võitsid kolmanda 21:11.

ESILIIGAS

jäi meeste finaal poolikuks, sest pärast seda kui Erko Kasekamp (Triiton) ja Teet Smidt (Veeriku Badminton) võitsid esimese geimi 21:9, otsustasid Arthur Kivi ja Ants Mängel (SK Smash) võistlemise jätkamisest loobuda. Poolfinaalis olid tulevased turniirivõitjad alistanud perspekriivika noortepaari Marti Joosti (Nõo SK) ja Rasmus Roogsoo (Triiton) 21:16, 21:14.

Naispaare oli võistlemas seitse ning kõige edukamalt mängisid Johanna-Violet Meier (TÜASK) ja Krisliin Rohtla (Triiton). Annabel ja Meribel Rohtla (Triiton) võitsid küll finaalis avageimi 21:15, kuid järgmised kaks kuulusid vastastele 21:10 ja 21:17. Kaksikõed Rohtlad olid poolfinaalis jagu saanud oma klubikaaslastest Kaisa Liis Lepast ja Romili Vakist 23:21, 21:5. Kadi Kaasik ja Katre Siliksaar hõivasid kuuenda koha.

TEISE LIIGA

meespaarismäng oli seekordse turniiri osavõturohkeim, kokku tegi kaasa tosin paari. Vaid võite tunnistasid seekord Sander Aia ja Maksim Zagura (TÜASK). Finaalis pidid nende 21:18, 21:13 paremust tunnistama Karl Mattias Pedai (Valge Hani) ja Priit Põder (Triiton). Viimased omakorda mängisid poolfinaalis üle Marten Põderi (Triiton) ja Kaspar Sorge (TÜASK) 21:11, 15:21, 21:16. Aiale ja Zagurale kindlustas finaalikoha 21:13, 21:10 võit Triitoni paari Raiko Kaju – Keshav Nagpali üle.

Naispaaride finaal oli Triiton versus TÜASK ning peale jäi Triiton. Esimese geimi võitsid küll kodusaalis mängivad Marian Laur ja Karolina Pintšuk 21:15, kuid teises võidutsesid Liispet Leemet ja Annabel Mutso 21:19 ja kolmandas juba selgemalt 21:13. Anita Peiponen (Triiton) ja Edith Rästa võitsid alagrupis kolm kohtumist, kuid jäid Lauri ja Pintšuki järel teiseks. Teises alagrupis võitsid Anette Arrak ja Kertu Kurg kaks kohtumist ning Eva Maria Krupp ja Eliise Siimann ühe.

KOLMANDA LIIGA

tasemega mängijaid jagus vaid neljaks naispaariks. Üheringilise turniiri võitsid täiseduga Triitoni esindajad Raili Pärsim ja Kaidi Teller, kolmandaks tulid Hanna Karileet ja Simone Nairis ning neljandaks jäid Kristina Krit ja Katarina Pärli.

NELJANDA LIIGA

kolmest meespaarist osutusid parimateks Artur Aun ja Emil Penner (Nõo SK), Kaspar Kaasik ja Karl-Markus Kasekamp olid kolmandad. Seitse naispaari seas saatis edu triitonlannasid, sest Keidi Kaasma ja Greete-Liis Neemre võitsid finaalis 21:10, 21:15 Clara Cizeli (TÜASK) ja Susanna Yliniemi-Liiase. Poolfinaali jõudmist saavad saavutuseks pidada Laura Kirk ja Mirtel Mileen Möller. Viienda koha said Triin Punab ja Mirtel Tähepõld.

Paarissuled Asap.ee 2022 turniiritabelid

***

Luxembourg Citys peetaval Yonex Luxembourg Open 2022 nime kandval turniiril jõudis teises ringis meie Helis Pajuste alistanud Chiara Marvella Handoyo välja finaali, kus mängib pühapäeval oma kaasmaalasega Indoneesiast Aura Ihza Auliaga.

Kahes paarismängus veerandfinaali pääsenud Ramona Üprus pidi laupäeval leppima kahe kaotusega. Naispaarismängus jäi ta koos iirlanna Orla Flynniga alla Abbygael Harrisele ja Hope Warnerile Inglismaalt 14:21, 25:27, segapaarismängus kaotasid Üprus ja rumeenlane Nicolas Hoareau prantslastele Lucas Corveele ja Sharone Bauerile 15:21, 13:21.