Helina Rüütel aitas oma klubi finaali

Tšehhi sulgpalliliigas (Extraliga) peetakse sel nädalavahetusel Brnos lõppneliku mänge. Laupäevases esimeses poolfinaalis võitis Helina Rüütli koduklubi BK 1973 Benátky nad Jizerou tulemusega 4:3 põhiturniiri neljandana lõpetanud Praha Sokol Radotín Meteori esinduskoosseisu ning jõudis pühapäevasesse finaali.

Taanlane Mikkel Mikkelsen ja tšehh Cristian Savin kaotasid mõlemad oma üksikmängu, kuid naiste üksikmängus tõi ungarlanna Agnes Körösi põhiturniiri edukaimale võistkonnale punkti nagu ka Mikkelsen ja teine taanlane Rasmus Kjær meespaarismängus. Cristian Savin ja Jakub Müller kaotasid teise meespaarismängu, kuid naispaaris ja segapaaris saatis Benátky nad Jizerou klubi edu.

Helina Rüütel ja Kateřina Zuzáková alistasid naispaaride konkurentsis Sabina Milová ja Tallulah Van Coppenolle 12:10, 11:9, 8:11, 11:8. Segapaarismängus ei loovutanud Rüütel ja Rasmus Kjær prahalastele Pavel Drančákile ja Van Coppenollele ainsatki geimi, võites 11:3, 11:3, 11:8. Kokkuvõttes seega 4:3 Benátky nad Jizeroule.

Teise finalisti selgitasid õhtupoolikul kohalik klubi SK Stavos Brno Slatina ja BA Plzeňi esinduskoosseis. Võõrustajad läksid ette 3:1 ning kui Tadeáš Brázda alistas Bedřich Valenta 11:4, 11:8, 11:9, oli võõrustajatel finaalipaik käes. Pühapäevane esikohamäng algab Eesti aja järgi kell 15.

Extraliga kodulehekülg

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga