Pajuste sai Luxembourg’is võidu ja kaotuse, Üprus kahes veerandfinaalis

Eesti naiste kolmas reket Helis Pajuste (Triiton) ja üksikmängu edetabelis viiendal kohal paiknev Ramona Üprus (TÜASK) osalevad sel nädalal BWF-i International Seriesi turniiril Yonex Luxembourg Open 2022.

Luxembourg Citys vaid üksikmängus osalenud Pajuste võitis reede õhtul peetud avaringi kohtumises  kolmes geimis valikturniiri kaudu põhitabelisse pääsenud Juliane Pironi. Avageimi võitis BWF-i edetabelis 944. kohal paiknev prantslanna küll kindlalt 21:13, kuid teises jäi peale edetabelis 261. real olev Pajuste 21:18. Otsustav kolmas geim oli samuti tasavägine, kuid lõppes eestlanna eduks 21:17. Palli löödi kokku 43 minutit.

Mõned tunnid hiljem tuli Pajustel uuesti väljakule minna, nüüd seisis teisel pool võrku Chiara Marvella Handoyo Indoneesiast, kes nii nagu Piron pidi põhiturniirile pääsemiseks samuti kaks vastast alistama. Külaline kaugelt pani oma paremuse kiiresti maksma, minnes avageimis ette 8:0 ja loovutas tartlannale lõpuks vaid neli punkti. Teises geimis oli hetkel veel edetabelikohata 16-aastane Handoyo intervalliks ees 11:5 ning 23 minutiga sai lugu läbi – 21:8.

Ramona Üpruse koostöö iirlanna Orla Flynniga sujus naiste paarismängus nii hästi, et rahvusvaheline paar mängis end reedel veerandfinaali. Esmalt alistati Lotte Geerts ja Lien Lammertyn Belgiast 15:21, 21:16, 21:11 ning teises ringis Maria Hafner (Luksemburg) ja Mariana Paiva (Portugal)  21:13, 21:10. Laupäeval peetavas veerandfinaalis on Üpruse ja Flynni vastas kolmanda asetusega inglannad Abbygael Harris ja Hope Warner.

Segapaarismängus on Üprusel peetud juba neli kohtumist. Koos prantslase Nicolas Hoareau’ga on need kõik võidetud ning jõutud samuti veerandfinaali. Valikturniiril alistati kõigepealt Wolf Hoebeke ja Caitlyn de Bree Belgiast 21:11, 21:9 ja seejärel Lorrain Joliat ja Leila Zarrouk Šveitsist 21:15, 21:8. Põhitabelis tehti avaringis tuul alla veel ühele Šveitsi paarile, Thibault Bernettile ja Julie Franconville’ile 21:15, 21:19. Kaheksa parema sekka murti end aga 20:22, 21:17, 21:14 võiduga norralaste, neljanda asetusega Fredrik Kristenseni ja Aimee Hongi üle. Poolfinaali jõudmiseks tuleb laupäeval jagu saada prantslastest Lucas Corvee’st ja Sharone Bauerist.