Helina Rüütel krooniti Tšehhi Extraliga võitjaks

Helina Rüütel andis oma kaaluka panuse, kui sulgpalliklubi BK 1973 Benátky nad Jizerou alistas Tšehhi Extraliga finaalis SK Stavos Brno Slatina 4:2 ning võitis koduse liiga meistritiitli juba üheksandat korda.

Tartlanna tõi oma klubile võidupunkti koos taanlase Rasmus Kjæriga, kui segapaarismängus võideti Brno klubi paari Lukasz Moren (Poola)  ja Sara Lundgaard (Taani) 11:4, 11:6, 11:5.

Naiste paarismängus mängisid Rüütel ja Kateřina Zuzáková tasavägiselt Jordan Harti (Poola) ja Lundgaardiga. Avageim võideti 11:6, järgmised kaks kaotati 8:11 ja 5:11, kuid võideti neljas 11:7. Otsustavas geimis olid Hart ja Lundgaard eduseisus 4:2, kuid samal hetkel lõppes kõrvalplatsil Cristian Savini ja Tadeáš Brázda kohtumine. BK 1973 esindaja Savin võitis esimese ja teise geimi 11:3 ja et kolmandast vigastada saanud Brázda loobus, oli Benátky nad Jizerou klubil üldvõiduks vajalik neljas punkt teenitud. Naispaarismängu enam ei jätkatud ning Brno klubi paarile märgiti protokolli viienda geimi võit 11:2.

BK 1973 Benátky nad Jizerou läks finaali 3:0 juhtima, sest lisaks segapaarile olid võidukad ka mõlemad meespaarid. Ainsa võideldud võidu tõi kodupubliku ees mänginud võistkonnale Walesist pärit, kuid alates 2021. aastast Poolat esindav Hart, kes alistas ungarlanna Agnes Körösi 11:8, 11:6, 7:11, 15:13.

BK 1973 Benátky nad Jizerou. Foto: Facebook

BK 1973 Benátky nad Jizerou koosseis 2021/2022. Foto: klubi kodulehekülg.

BK 1973 Benátky nad Jizerou – SK STAVOS Brno Slatina 4-2

1-0
Mikkel Mikkelsen (Den) / Pawel Smilowski (Pol) – Tadeáš Brázda / Josef Cirók
13:11, 12:10, 11:6
2-0
Rasmus Kjær / Helina Rüütel – Lukasz Moren (Pol) / Sara Lundgaard (Den)
4-2
Helina Rüütel / Kateřina Zuzáková – Jordan Hart (Pol) / Sara Lundgaard (Den)
11:6, 8:11, 5:11, 11:7, 2:11

Mikkel Mikkelsen (Nor) – Milan Ludík, ei mängitud

Helina Rüütel on sel hooajal juba teine Triitoni sulgpallur, kel õnnestunud ühes Euroopa riigis klubimeistriks tulla. Esimesena sai sellega kaks nädalat tagasi hakkama Kristin Kuuba, kes Saksamaa Bundesligas võidutses 1. BC Wipperfeldi rivistuses. Eeloleval nädalavahetusel on Helinal võimalus kõrge koht saavutada ka Itaalia Serie A-s, kus ta oma klubiga on jõudnud poolfinaali.