Helina Rüütel mängib Serie A finaalis!

Helina Rüütel. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Nädal tagasi Tšehhi klubimeistriks kroonitud Helina Rüütel jõudis finaali ka Itaalias oma teise klubi eest mängides. Milanos peetaval Serie A lõppneliku turniiril alistas Piume d’Argento BC tartlanna kaalukal toel põhiturniiri võitja RA System BC Milano 3:2 ning kohtub pühapäeval finaalis tiitlikaitsja SSV Bozeniga. Bolzano klubi sai oma poolfinaalis 3:0 jagu Marabadminton Academyst.

Põhiturniirilt viimase ehk neljanda nelja parema sekka pääsenud Piume d’Argento alustas Milano PalaBadmintoni saalis kodupubliku ees mänginud RA Systemi vastu võidukalt. Otsa tegid lahti Rüütel ja sakslanna Hannah Pohl, kes naispaarismängus said 21:18, 21:16 võidu Beatriz Corrales Ocana (Hispaania) ja Martina Corsini üle. Ka võõrustajate meespaar pidi kaotusega leppima, sest Luis Aniello La Rocca ja David Salutt võitsid Gianmarco Bailetti ja Giovanni Toti 21:17, 24:22. Järgnenud kaks üksikmängu kuulusid aga Milano endajatele. Pohl kaotas vaid 18 minutiga Corrales Ocanale 11:21 ja 8:21 ning Toti jäi alla Matteo Galatile 8:21, 7:21.

Finaali jõudja pidid otsustama segapaarismäng. Rüütel ja Salutt mängisid Bailetti ja Corsini vastu avageimis maha 6:3 algedu, kuid pääsesisd uuesti juhtima 13:12 ning enam tagasi ei vaadatud. 20:16 pealt tulid vastased küll veel kahe punkti kaugusele, kuid geimi võitsid ikkagi eestlanna ja itaallane 21:18. Teist geimi domineerisid Rüütel ja Salutt ning ehkki 9:3 ja 17:11 edu kahanes vastaste 5:0 spurdist vaid ühele punktile, olid „mängumeeste“ punktide mängimisel Piume d’Argento esindajad kindlamad ning ka teine geim võideti 21:18.