Üks maailmajagu valitseb – kõik juunioride MM-i medalid Aasiasse

Pühapäeval Põhja-Hispaania sadamalinnas Santanderis lõppenud juunioride MM-võistlused kinnitasid taas tõdemust, et seda mängu osatakse praegu kõige paremini mängida Aasias. Kõik medalid läksid sinna kanti, kusjuures edukaimad olid hiinlased kolme kulla (kõik paarismängud!) ja seitsme medaliga kokku. Üksikmängus kuulusid kullad Taiwanile ja Jaapanile.

MS (126)

1. Kuo Kuan Lin (Tpe)
2. S.Sankar Muthusamy Subramanian (Ind, 4)
3. Byung-Jae Kim (Kor)
3. Panitchaphon Teeraratsakul (Tha)
17. Tauri Kilk (2 v)
65. Hugo Themas
65. Mario Kirisma

Esimene asetus (ja kogu muu maailma lootus) Alex Lanier läks hilisema maailmameistri Kuo Kuan Lin’iga kokku veerandfinaalis ning kaotas üks tund ja kakskümmend minutit väldanud lahingu. Prantslane võitis küll avageimi 21:14, kuid kaotas teise geimi 12:8 eduseisust 19:21 ja kolmanda vaid korraks (7:6) juhtima pääsedes 17:21. Ka poolfinaalis Kimi vastu kaotas Lin esimese geimi, kuid oli taas kindlam teises ja kolmandas. Finaal India sulgpalluriga lõppes 21:14, 22:20. Teises geimis juhtis taiwanlane juba 20:14, kuid lubas vastasel veel viigini jõuda!

32 parema seas Tauri Kilgi üle mänginud Josh Nguyen (Kanada) langes kohes järgmises ringis, jäädes alla korealasele Hyeon-Woo Cho’le 19:21, 12:21.

65. Emili Pärsim

Medalinelikusse jõudis vaid üks asetatud mängija. Esimese asetusega Anupama Upadhyaya Indiast jäi pidama kolmandas ringis, teise asetusega Sirada Roongpiboonsopit (Tai) pudenes neljandas. Finaal jaapanlanna ja hiinlanna vahel algas Miyazaki geimivõiduga 21:14, kuid teises tõmbas pikema kõrre 18:20 kaotusseisust välja tulnud Qi – 22:20. Otsustavas kolmandas näitas Jaapani neiu oma võimsust ja tugevat närvi, mängides 8:11 kaotusseisu 15:11 eduseisuks ning hoides edu võiduka lõpuni (21:17). Kuus parimat eurooplannat (sh ka Anna Kupča Lätist!) jõudsid välja 32 parema hulka.

MD (76)

1. Huayu Xu – Yijun Zhu (Chn)
2. Muh Putra Erwiansyah – Patra Harapan Rindorindo (Ina, 4)
3. Song-Hyun Cho – Beom-Soo Park (Kor)
3. Apiluk Gaterahong – Witchaya Jintamuttha (Tha, 8)
33. Andrei Schmidt – Hugo Themas (1 v)
33. Mario Kirisma – Robin Schmalz (1 v)

Kolm kõrgemat asetust oli küll Euroopa paaridel (Taani, Hispaania, Saksamaa), kuid parimatena jõudsid hispaanlased Daniel Franco ja Ruben Garcia kodurahva toel välja vaid veerandfinaali. Finaal hiinlaste ja indoneeslaste vahel nõudis kolme geimi, hiinlased Xu ja Zhu võitsid neist esimese 21:18 ja kolmanda teiselt matšpallilt 22:20.

WD (78)

1. Shengshu Liu – Tingge Wang (Chn)
2. Meilysa Trias Puspita Sari – Rachel Allessya Rose (Ina, 1)
3. Kokona Ishikawa – Riko Kiyose (Jpn)
3. Rui Kiyama – Kanano Muroya (Jpn, 15)
33. Elisaveta Berik – Emili Pärsim
65. Kadi Ilves – Marta Emili Teller

Esimese asetusega Sari ja Rose ei suutnud finaalis lootusi õigustada. Esimeses geimis läksid hiinlannad oma teed viigiseisult 8:8, teises juhtis Indoneesia paar küll 7:3, kuid viimast korda oldi ees 14:13. Liu ja Wang pääsesid omakorda juhtima 16:14 ning enam eduseisu ei loovutanud. Kokkuvõttes vaid 33 minutiga 21:14, 21:16. Euroopast murdsid end kaheksa sekka Malya Hoareau ja Camille Pognante Prantsusmaalt.