Saarbrückenist häid uudiseid ei tulnud

Eesti kolm tippsulgpallurit teisipäeval Saarbrückenis alanud HSBC BWF World Tour Super 300 kategooria turniiril Hylo Open 2022 positiivseid uudiseid ei produtseerinud. Nii Kristin Kuuba naiste üksikmängus kui ka Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel paarismängus kaotasid oma avaringi lahingu.

Kuuba oli neljandat korda karjääri jooksul vastamisi hetkel temast maailma edetabelis neli kohta madalamal (vastavalt 42. ja 46.) paikneva Xuefei Qi’ga. Ja esimene võit jäi nüüdki tulemata. 30-aastane Prantsusmaad esindav hiinlanna võitis 43 minutiga 21:19, 21:14.

Avageimis pääses Qi ette 6:3, kuid seejärel mängis aktiivsemalt Kuuba ja sai 7:0 spurdi toel peale 10:6. Eestlanna juhtis veel 12:8, aga Qi viigistas 12:12 ning rebis ette 17:14. Kuuba suutis veel viigistada (18:18) ja punktiga ettegi minna (19:18), kuid otsustavate punktide mängimisel oli kindlam Prantsusmaa kodanik.

Teises geimis olid ohjad suurema osa ajast Qi käes. Kuuba 2:1 ja 3:2 algedule vastas ta kolme punktiga järjest ning 6:5 pealt pääses ette 9:5 ja 13:6. Kaotusseisus 10:17 tekkis Kuuba mängu küll veel lootuskiir, sest tartlanna suutis vahe parandada 14:17-le, kuid sealt edasi marssis Qu juba üksi.

Teises ringis mängib Qu Saarbrückenis maailma 12. reketi Nozomi Okuharaga (Jaapan), kel sel turniiril kolmas asetus.

Naiste paarismängus pidanuks Marran ja Rüütel esialgse turniiritabeli kohaselt mängima seitsmenda asetusega Maiken Fruergaardi ja Sara Thygeseniga, kuid et taanlannad Saabrückenisse ei saabunud, tõi uuendatud tabel meie omadele vastu ühe teise paari ühelt teiselt Põhjamaalt. Rootslannad Sjööd, 25-aastane Moa ja tema kolm aastat noorem õde Tilda, paiknevad maailma edetabelis 91. kohal (meie paar on 50.).

Avageim oli tasavägine ning rohkem kui kahe punktiga kumbki osapool ette ei pääsenud. Alles rootslannade lõpukindlus tekitas esimese kolmepunktilise vahe – 21:18. Teises geimis suunasid sündmuste kulgu tartlannad. 8:3 eduseis mängiti küll olematuks, kuid 13:13 oli selles geimis ainus viigiseis. Marran ja Rüütel said ette 16:13 ning hoidsid eduseisu lõpuni. Geim neile 21:18. Otsustavas geimis juhtisid meie omad paraku vaid 1:0.  Kaotusseisust 10:13 tuldi küll veel viigini 13:13, kuid edasi tuli kohtunikul vaid Sjööde tabloopoolele numbreid lisada. Geim 21:13 õdedele ning pääs teise ringi Margot Lambert’i ja Anne Traniga (Prantsusmaa) mängima.