Triitonile teiselt GP-etapilt neli esikohta

Eesti sulgpallihooaeg jätkus suure GP-sarja teise osavõistlusega mängijaile ühe kodusemaks saava Lenne Sulgpallikeskuse väljakutel Jüris. Kuu aega tagasi peetud avaturniiri võitjatest kaitses meistriliigas parima tiitlit vaid Raul Must.

Meeste üksikmängus mängis omanimelist sulgpalliklubi esindav Raul Must end oma uues kodusaalis geimikaotuseta finaali. Seal tuli vastu Eesti teine reket Karl Kert, kellega tallinlane on maid jaganud ka viimase nelja aasta Eesti meistrivõistluste finaalides. Kaks kolmandikku nüüdsete klubikaaslaste (Kert treenib Veeriku Badmintoni asemel nüüd samuti Musta klubis) finaalist oli põnev, sest avageimi 21:18 võidu järel kaotas Must teise geimi 19:21. Kolmandaks endist tartlast kahjuks enam ei jätkunud – Must võitis 21:10 ning on nüüd oma koju viinud mõlema etapi esikohadiplomi. Esimese etapi finaalis Mustale mõlemad geimid 15:21 kaotanud Mario Kirisma (TSKeskus) jäi seekord poolfinaalis alla Kerdile 16:21, 14:21. Triitoni meesmängijad seekord meistriliigas kaasa ei teinud.

Karl Kert ja Raul Must. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Naiste üksikmängus oli avaetapi võitja Catlyn Kruus (Triiton) välismaal oma uue koduklubi eest mängimas ning esikoha teenis tema toonane finaalivastane Helis Pajuste (Raul Musta SK). Finaalis oli ta parem avaetapil poolfinaali pidama jäänud Ramona Üprusest (TÜASK) 21:8, 21:12. Kolmanda koha tõi Triitonile tänavune Eesti juunioride meister Marelle Salu 21:15, 21:12 võiduga Laura-Liis Kale (TSKeskus) üle.

Avaturniiri suurim üllatustulemus sündis mäletatavasti meeste paarismängus, kus aastaid koduseid paarismänge valitsenud Kristjan Kaljurand (TÜASK) ja Raul Käsner (Triiton) jäid finaalis välja. Sedakorda parandas meisterpaar toonase apsu. Alagrupis kõik kolm vastaspaari probleemideta üle mänginud tartlased pääsesid finaali mänguta, seal tehti Mikk Järveoja (TÜASK) ja Karl Kerdiga kiiresti sotid selgeks – 21:14, 21:11. Avaetapil võidutsenud Mario Kirisma mängis seekord oma põhipartneri Robin Schmalzi asemel triitonlase Mikk Õunmaaga. Koos jäädi tasavägise heitluse järel poolfinaalis alla Järveojale ja Kerdile 21:19, 18:21, 16:21.

Naiste paarismängus oli meie esipaar kodus ning võit saadigi. Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel (Triiton) võitsid Kertu Marguse (TÜASK) ja Editha Schmalzi (Tondiraba SK) vastu avageimi 21:9 ning teises geimis andsid vastased seisul 3:3 loobumisvõidu. Viienda koha said kaksikõed Annabel ja Meribel Rohtla.

Segapaarismängus olid parim mees- ja parima naispaaris kaheks löödud, kuid omavahelisest finaalis asja ei saanud, sest Raul Käsner ja Kati-Kreet Marran kaotasid 55 minutit väldanud poolfinaalis avaturniiril finaalist välja jäänud Mikk Õunmaale ja Ramona Üprusele 23:25, 21:14, 17:21. Kristjan Kaljurand ja Helina Rüütel võitsid finaali 21:9, 21:14.

Esiliigas tõi üksikmängus esikoha Tartusse Siim Oskar Liivla (Veeriku Badminton). Karl Mattias Pedai teenis alagrupis kaks võitu ning jäi jagama viiendat kohta. Naiste paarismängus tegid esikohta väärinud koostööd Lumikki Liias (Triiton) ja Marija Paskotši (Raul Musta SK).

Teises liigas jäi Oliver Puhtla pidama veerandfinaali, Karl Mattias Pedai ja Valge Hane sulgpallur Kairo Kadarpik kaotasid paarismängu finaalis Ulsansi paarile Konstantin Artjušin – Aleksander Rosenblat 21:18, 18:21, 17:21.