Tauri Kilk võidutses Leedus nii üksik- kui paarismängus

Tänavusel juunioride EM-il kõrge viienda koha saanud Tauri Kilk (Triiton) näitas nädalavahetusel oma head mänguoskust ka Vilniuses peetud Junior International Seriesi kategooria turniiril RSL Lithuanian Junior 2022. Enam kui kümne riigi sulgpallijuunioride konkurentsis jäi tartlane alistamatuks kahes mänguliigis.

Tauri Kilk. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Üksikmängus oli esimese asetuse saanud Tauri Kilgil 44 konkurenti. Turniirivõitjaks saamiseks tuli alistada viis vastast, neist nelja vastu sai tartlane hakkama kahes geimis. Avaringis vaba olnud Kilk võitis teises ringis Madhurr Dhingra (India) 21:14, 21:13 ja kolmandas Arya Admane (Inglismaa) 21:11, 21:6. Veerandfinaalis suutis ukrainlane Vladislav Kunin meie mehe vastu geimides koguda vaid vastavalt 8 ja 6 punkti, poolfinaalis oli tema kaasmaalane Oleksi Titov veidi edukam, kuid temagi kaotas lõpuks kindlalt 14:21, 11:21. Finaalis tuli Kilgile vastu kolmas ukrainlane, teise asetusega Mihhailo Višnevõi. Avageimi võitis ukrainlane 21:18, kuid teises jäi sama tulemusega peale Kilk. Otsustav kolmas geim kulges juba eestlase edu tähe all ja lõppes 21:9.

Paarismängus jagas Kilk platsi tallinlase Robin Schmalziga (TSKeskus). Koostöö sujus suurepäraselt, sest neljas kohtumises ei loovutatud vastastele geimigi. Kõigepealt eemaldati konkurentsist  Inglismaa paar Arya Admane – Felix Wright 21:10, 21:11, veerandfinaalis tehti sama hollandlaste Tieme Holstege ja Kas Sacranie’ga 21:11, 21:6. Märkimisväärselt ei suutnud esimese asetusega eestlaste eduteed takistada ka poolakad Jan Franczak ja Dawid Perkowski, sest nemad kogusid poolfinaali geimides vastavalt 10 ja 11 punkti.

Esikohamängus mindi vastamisi koduste konkurentide Andrei Schmidti ja Hugo Themasega. Hiljuti omavanuste MM-ilt naasnud teise asetusega Triitoni paar suutis avageimis favoriitidelt kätte saada 16 punkti, kuid teises pidid nemadki tunnistama Kilgi ja Schmalzi selget paremust 21:10.

Vilniuse turniiri meespaarismängu võitsid Tauri KIlk ja Robin Schmaalz (keskel punases), teise koha hõivasid Hugo Themas ja Andrei Schmidt (vasakul). Foto: Robert Kasela

Schmidt ja Themas kogusid kolm võitu, neist kõige tihedamas konkurentsis tuli edu poolfinaalis Jegor Romanjuki ja Ivan Tsaregorotseviga mängides. Ukrainlased võitsid avageimi 21:19, ent teises noppisid tartlased 21. punkti hetkel, kui vastastel oli neid 18. Kolmas geim pakkus võimalusi mõlemale poolele, kuid lõpuks jäid peale ikkagi meie mehed 21:16.

Üksikmängus jõudis Themas kolmandasse ringi, Schmidt piirdus ühe kohtumisega, kaotades teises ringis Višnevõile 10:21, 15:21. Paarismängus kogusid Roland Kutsei ja Art Richard Müürsepp ühe võidu.

Naisjuunioride üksikmängus jõudsid Emili Pärsim (Triiton) ja Emilia Šapovalova (TÜASK) veerandfinaali. Paarismängus sai Heili Merisalu ja Šapovalova jaks otsa poolfinaalis taanlannadega mängides, teise asetusega Elisaveta Berik ja Emili Pärsim kaotasid veerandfinaalis hilisematele finalistidele Ukrainast. Segapaarismängus kandsid Schmidti ja Pärsimi tiivad veerandfinaalini.