Rasmus Roogsoo ja Lumikki Liias said Espoos kaks esikohta

Eesti (ja Triitoni) noorte sulgpallurite paremik osales läinud nädalavahetusel Helsingi eeslinna Espoo sulgpallihallis peetud rahvusvahelisel noorteturniiril FZ Forza Finnish Youth 2022. Mängiti edukalt, hõivati rohkelt kohti pjedestaalil.

Espoo 2022 turniiri U-15 üksikmängu finalistid. Võitja Rasmus Roogsoo (paremal), teise koha saaja Christopher Kunckel (vasakul). Foto: Mihkel Talts, Triiton

Triitoni mängijail läks kõige paremini U-15 vanuserühmas, kus Rasmus Roogsoo ja Lumikki Liias said auhinnapoodiumi kõrgeimal astmel käia lausa kaks korda. Rasmusel oli üksikmängus teine asetus ja sõelmängude avaringis oli ta vaba. Kolmes järgmises matšis alistas ta kahes geimis kolm soomlast ning ei loovutanud geimivõitu ka oma finaalivastasele Christopher Kunckelile Taanist. Esimese geimi võitis tartlane 21:18 ning teise täpselt sama tulemusega. Kaks triitonlast jõudsid veerandfinaali. Priit Põder kaotas seal kolmes geimis (15:21, 21:18, 19:21) rootslasele William Fjällbyle, Karl Mattias Pedai aga soomlasele Miko Pitkänenile 21:19, 16:21, 10:21. Alagupist sai kahe võiduga edasi ka Oliver Puhtla, kuid tema kaotas sõelmängude avaringis.

Roogsoo ja Lumikki Liias jäid koos võitmatuks segapaarismängus. Kahe kindla võiduga jõudis teisena asetatud meie paar finaali, kus vastu tulid Kunckel ja Raul Musta Sulgpallikoolis harjutav Marija Paskotši. Tartlased võitsid ülipõneva avageimi 24:22, andsid ära teise 15:21, kuid võitsid taas kolmanda 21:19. Rahvusvaheline duett oli poolfinaalis alistanud esimese asetusega Soome paari Sam Lindberg – Emma Lybeck. Priit Põder ja Annabel Mutso andsid veerandfinaalis hea lahingu Kunckeli ja Paskotši vastu, kuid kaotasid lõpuks 20:22, 21:19, 16:21, Marten Põder ja Romili Vakk pidid samuti kaheksa parema seas tunnistama rootslaste paremust 21:16, 21:10.

Espoo 2022 U-15 segapaarismängu finalistid. Võitjad Rasmus Roogsoo ja Lumikki Liias, teise koha omanikud taanlane Christopher Kunckel (vasakul) ja Marija Paskotši. Foto: Mihkel Talts, Triiton

Lumikki Liias jõudis teise turniirivõiduni tüdrukute paarismängus, kus koos Paskotšiga oli esikoha kindlustamiseks vaja alistada vaid kaks vastaspaari. Poolfinaalis sai esimese asetusega Eesti paar 21:15, 21:19 jagu Triitoni mängijaist Kaisa Liis Lepast ja Romili Vakist, finaal teise asetusega rootslannadest Nike ja Nova Mineuri vastu oli numbrite poolest kergemgi – 21:8, 21:8.

Espoo 2022 turniiri U-15 paarismängu finalistid. Võitjad Lumikki Liias ja Marija Pakotši, vasakul finalistid Nike ja Nova Mineur (Rootsi). Foto: Mihkel Talts, Triiton

U-15 üksikmängus hõivasid eestlannad kogu pjedestaali. Marija Paskotšile kindlustas turniirivõidu 21:13, 21:9 finaaliedu Romili Vaki üle. Võitja jättis poolfinaalis kolmandaks oma paarismängupartneri Lumikki Liiase, kaotaja klubikaaslase Kaisa Liis Lepa. Veerandfinaali jõudis Annabel Mutso.

Espoo 2022 turniiri U-15 üksikmängu finalistid. Võitja (paremal) Marija Paskotši, teine koht Romili Vakk. Foto: Mihkel Talts, Triiton

Nelja parema sekka ehk vähemalt poolfinaali jõudsid eestlased ka poiste paarismängus, kus teise asetusega Karl Mattias Pedai ja Priit Põder said poolfinaalis valusa 17:21, 10:21 kaotuse Soome paarilt Miko Pitkänen – Aapo Puhakka ning pidid leppima kolmanda kohaga. Soomlased võitsid ka finaalis. Oskar Laanes ja Oliver Puhtla jäid pidama veerandfinaalis.

U-13 vanuseklassis mängisd kaks kaaslinlast end nelja parema sekka, kusjuures poolfinaalis sai Marten Põder (Triiton) esimest korda ametlikul turniiril jagu Kaspar Sorgest (TÜASK) 16:21, 21:16, 21:19. Marteni finaal soomlase Isak Melleri vastu nii tasavägiseks ei kujunenud. Favoriidistaatuses olnud soomlane võitis 21:7, 21:12.

Koos mängides olid Põder ja Sorge aga kindlad peremehed paarismängus, kus poolfinaalis alistati soomlaste paar 21:9, 21:8 ning finaalis tehti Liam Lianile ja Isak Mellerile tuul alla skooriga 21:16, 21:14. Segapaarismängus lõi Sorge palli koos soomlanna Unni Parikkaga ning ladus koostöö viis välja finaali, kus aga tuli alla vanduda teisele rahvusvahelisele paarile, Isak Mellerile Soomest ja Jelizaveta Gussarenkole Ukrainast 21:19, 12:21, 12:21. Naiste üksikmängus oli Ilona Roogsoo Eesti parimana veerandfinalist.

Marten Põder, Isak Melleri ja Kaspar Sorge, Espoo 2022 turniiri esikolmik U-13 üksikmängus. Foto: Mihkel Talts, Triiton
Keskel Marten Põder ja Kaspar Sorge, Espoo 2022 võitjad U-13 paarismängus. Foto: Mihkel Talts, Triiton

U-17 vanuseklassis tegi puhta töö Emilia Šapovalova (TÜASK) – kolm esikohta! Üksikmängu finaalis võitis tartlanna Indiat esindava Sai Abhijna Brahmakali 16:21, 21:19, 21:17. Liispet Leemet pääses küll alagrupist sõelmängudele, kuid kaotas kohe avaringis.

Paarismängus võidutses Šapovalova koos üksikmängus kolmanda koha hõivanud klubikaaslase Heili Merisaluga. Esikohamängus oldi 21:11, 16:21, 21:10 paremad esimese asetusega Soome paarist Nova Deb – Emma Lybeck. Liispet Leemet ja Annabel Mutso mängisid end samuti nelja hulka, kuid poolfinaalis jäädi alla soomlannadele. Christia Noormetsa ja tema partneri Nelly Määttä mängud lõppesid veerandfinaalis kaotusega Šapovalovale ja Merisalule.

Kolmanda esikoha aitas Šapovaloval võita Rasmus Talts (Raul Musta SK). Segapaarismängu finaalis alistati esimese asetusega Elmeri Lybeck ja Nova Deb 26:24, 21:13.

Lisaks nimetatule teenisid eestlastest Espoos turniirivõidu veel Tallinna Sulgpallikeskuse esindajad Ilmari Asperk (U-11 üksik- ja segapaarismäng) ja Margaret Lips (U-11 segapaarismäng).