Üks Eesti mees- ja üks naispaar püsivad veel konkurentsis

Sloveenias Podčertekis peetavatel U-17 vanuseklassi EM-võistlustel oli kesknädalal individuaalturniiri teine päev. Eesti koondise sulgpallureist saavad ka kolmandal päeval platsile tulla üks mees- ja üks naispaar.

Meeste paarismängus võitsid Rene Leeman ja Chris-Robin Talts avaringis Šveitsi paari Hugo ja Nolan Chanthakesone 21:16, 21:11 ning teises ringis mängitakse neljapäeva õhtul inglaste Robin Harperi ja Michael Pangiga. Andrei Schmidt ja Hugo Themas jagasid kolm geimi puid ja maid bulgaarlaste Georgi Kirovi ja Stanimir Terzieviga. Avageimi võitsid vastased 21:19, teises ei lasknud tartlased bulgaarlasi kordagi juhtima ja võitsid 21:13. Osustavas geimis Triitoni noormeestel initsiatiivi haarata ei õnnestunud, viimast korda oli seis viigiline 12:12. Kirov ja Terziev said punkti-paariga ette ja võitsid lõpuks 21:17.

Neidude paarismängus kohtusid Heili Merisalu ja Marta Emili Teller Sloveenia sulgpallurite Anja Blazina ja Iva Košaga. Avageimis said eestlannad tasavägise alguse järel intervalliks ette 11:9. Mängu jätkudes lisati kohe veel kolm punkti ning dikteeriti mängu geimi lõpuni 21:15. Teises geimis oli viimane viigiseis 7:7, siis hakkasid sloveenlannad tasapisi oma edu kasvatama. 14:19 kaotusseisust suutsid Merisalu ja Teller küll neli punkti tagasi mängida, kuid siis teenisid vastased 20. punkti. Esimene geimpall neile veel võitu ei toonud, küll aga teine. 21:19 ja seis viigis. Kolmandas geimis võrdsete heitlus jätkus, kuid rohkem olid eduseisus eesti neiud. Otsustav spurt tehti seisult 15:14 ja saadi ette 20:14. Kolm matšpalli küll võitu ei toonud, kuid neljas avitas – 21:17. Neljapäeval mängitakse Lucie Krulová ja Petra Maixnerovága Tšehhist.

Elisaveta Berik ja Emili Pärsim pidasid tulise pallivahetuse Slovakkia paariga Johanka Ivanovicova ja Lea Vybochova. Esimeses geimis pääsesid slovakitarid ette 9:5, kuid seejärel noppisid meie omad neli punkti järjest ning lõpuni mindi punkt-punkti heitluses. Viigiseisult 20:20 võitsid Ivanovicova ja Vybochova 22:20. Võrdsete heitlus oli ka teine geim ainult et nüüd võitsid slovakitarid tähtsaimad punktid viigiseisult 19:19.

Noormeeste üksikmängus otse teise ringi pääsenud Andrei Schmidt kohtus seal 12. asetusega Noah Haasega. Hollandlane oli mõlemas geimis kindlalt parem. Esimeses ei jäänud ta kordagi kaotusseisu, oli intervalliks ees 11:4 ning võitis 21:12. Teises geimis oli algus tasavägine ning algedu kuulus Schmidtile 4:1. Tasapisi suunas Haase aga taas mängu kulgu omatahtsi. Hollandlase 14:7 eduseisus saavutas Andrei küll neli punkti järjest, kuid lähemale kui kolm punkti ta vastasele enam ei pääsenud. Haase võitis geimi 21:16 ja kogu 23 minutit kestnud matši.

Neidude üksikmängus oli Elisaveta Berik nagu Schmidtki avaringis vaba, kuid teises sai vastaseks värske võistkondliku Euroopa meistri Galina Mezentseva. Viienda asetusega venelanna pühendas Eesti koondislasele mänguaega 17 minutit, võites 21:9, 21:7. Esimeses geimis läks Mezentseva oma teed viigiseisult 4:4, teises õnnestus Berikul enne intervalli noppida vaid kaks punkti.