Eesti sulgpalluritele sai EM neljapäeval otsa

Sloveenias Podčertekis peetavatel U-17 vanuseklassi EM-võistlustel sai neljapäeval turniir eestlaste jaoks otsa, sest individuaalturniiri kolmandal päeval platsil käinud üks mees- ja üks naispaar kaotasid.

Meeste paarismängus andsid Rene Leeman ja Chris-Robin Talts teises ringis inglaste Robin Harperi ja Michael Pangi vastu hea lahingu, kuid geimivõiduks sellest ei piisanud. Avageimis jäid tallinlased taha 4:8, kuid suutsid mängu võrdsustada ning paar korda isegi juhtida (viimati 14:13), kuid 17:18 kaotusseisust enam välja tulla ei õnnestunud. Inglased võitsid 21:17. Teises geimis läksid Harper ja Pang oma teed kui 10:8 eduseis kasvatati 14:8-le. Sellele meie poistel enam vastata ei õnnestunud. Teine geim inglastele 21:13 ja koht kolmandas ringis samuti.

Neidude paarismängus kohtusid Heili Merisalu ja Marta Emili Teller teises ringis Lucie Krulová ja Petra Maixnerovága Tšehhist ning kaotasid 18  minutiga 4:21, 11:21.

Esimese asetusega üksikmängijad ja paarid on kõik veel konkurentsis. Noormeeste üksikmängus võitis prantslane Alex Lanier kolmandas ringis Noah Warningi (Holland) 21:11, 21:13 ning kohtub kaheksandikfinaalis Basilo Portoga (14.). Hispaanlane oli kolmandas ringis 21:17, 22:20 parem inglasest Dillon Chongist, viimane omakorda lõpetas avaringis kolmes geimis Rene Leemani turniiri. Neidude üksikmängus pole poolatar Joanna Podedworny kahes senises kohtumises geimigi kaotanud ning kohtub pääsu eest veerandfinaali Kajsa van Dalmiga (Taani).

Noormeeste paarismängus püüab Lanier teist EM-tiitlit koos Baptiste Labarthe’iga ning veerandfinaali jõudmiseks tuleb alistada Hollandi paar Casper Spaans ja Rune van Dalm. Neidude paarismängus on esimese asetusega Anna Czuchra ja Julia Piwowar Poolast kaheksandikfinaalis vastamisi Valgevene ja Rumeenia kombinatsiooni Polina Karmalise ja Anamaria Serbaniga. Segapaarismängus on favoriidid Jevgeni Stolovoi ja Jevgenija Kantemir Ukrainast samuti kenasti 16 parema sekka jõudnud.