Triitoni naispaar lõpetas Harkivis poolfinaalis

Ukraina suurlinnas Harkivis peetaval International Seriesi kategooria turniiril Victor Ukraine International 2021 jõudis Triitoni naispaar Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel poolfinaali.

Turniiril esimese asetuse saanud tartlannad alistasid avaringis Anna Maruštšaki ja Anastassia Prokopovitši (Ukraina) 21:11, 21:3, kuid veerandfinaal sakslannade Annabella Jägeri ja Leona Michalski vastu oli juba tõsisem tööpäev. Marran ja Rüütel kaotasid esimese geimi 19:21, kuid võitsid täpselt sama tulemusega teise. Kolmandas geimis mängis meie paar end 5:6 kaotusseisust ette 12:6 ning lähemale kui kaks punkti sakslannasid enam ei lastud – võideti 21:17. Kohtumine kestis 59 minutit.

Helina Rüütel ja Kati-Kreet Marran. Foto: badmintoneurope.com/Badmintonphoto

Viimaseks takistuseks teel finaali olid Ukraina paremikku kuuluvad Maria Stoljarenko ja Jelizaveta Žarka. Kui meie paar on BWF-i edetabelis 44. kohal ja ukrainlannad alles 289. kohal, siis Harkivi Lokomotivi spordihoones võitis täna ja praegu koduseinte toel mänginud paar 21:14, 21:14. Avageimis ei pääsenud tartlannad kordagi juhtima, kuid vahe paisus suureks alles pärast intervalli (selleks hetkeks juhtis Ukraina esindus 11:8). Seisult 14:12 saavutasid Stoljarenko ja Žarka kolm punkti järjest ning seda vahet vähemaks mei omadel enam nõeluda ei õnnestunud. Teise geimi algus oli taas tasavägine, kuid viimast korda juhtisid Marran ja Rüütel 7:6. Vaheajaks olid võõrustajad ees 11:9 ning 6:1 spurdi toel mindi ära. Sellega oli poolfinaali saatus ka otsustatud. Mäng kestis pool tundi.

Teine finalist on Saksamaa paar Stine Küspert ja Emma Moszczynski, kes said 21:16, 21:18 jagu külalistest Malaisiast, Low Yeen Yuan’ist ja Valeree Siow’st.

Naiste üksikmängus pidi kaheksanda asetusega Helis Pajuste avaringis tunnistama India sulgpalluri Kriti Bharadwaj’i paremust 21:11, 21:12. Meeste üksikmängu valikturniiril kaotas Ragnar Sepp avaringis Artjom Litvinenkole (Ukraina) 14:21, 8:21.