Eestlased alustasid Rootsis võidukalt

Reedel, 10. septembril Rootsis Täbys alanud Junior International Seriesi kategooria turniiril alla 19-aastastele mängijatele FZ Forza Stockholm Junior 2021 ei pidanud esimese asetusega Tauri Kilk (Triiton) noormeeste üksikmängus avapäeval väljakul käimagi, sest avaringis oli tartlane vaba ja teises sai ta Dhruv Maggonilt (Rootsi) loobumisvõidu. Kilgi esimene vastane on laupäeva hommikupoolikul Hector Rebetz (Rootsi).

Teise asetusega Rannar Zirk (Nõo SK) oli avaringis samuti vaba, teises aga alistas kaasmaalase Steven Kristianseni (endine Pärnasalu, Viimsi SK) 21:12, 21:18. Viienda asetusega Mario Kirisma (TSKeskus) alustas samuti teisest ringist ning temal kulus norralase Andreas Holmedali alistamiseks kolm geimi – 14:21, 21:14, 21:14. Veel esindab Eestit selles mänguliigis Robin Schmalz (TSKeskus), kes avaringis oli üle Daniel Strömist (Rootsi) 21:19, 21:18 ning teises sai loobumisvõidu taanlaselt Rasmus Jensenilt.

Noormeeste paarismängus plaanivad rootslased samuti eestlaste finaali, sest esimene asetus on Oskar Männik (TÜASK) ja Zirk ning teine Kirisma ja Schmalz. Viimastega peaksid poolfinaalis kokku saama Kilk ja Kristiansen, sest nemad on tabelisse paigutatud tugevuselt kolmanda paarina. Kõik kolm Eesti meespaari peavad oma avamängu laupäeval teises ringis. Võit võib veerandfinaali.

Neidude üksikmängus olnuks esimene asetus Catlyn Kruusil (Triiton), kuid käevigastuse tõttu oli tartlanna sunnitud sellest turniirist loobuma. Nii pääses Kruusiga teises ringis kohtuma pidanud Andra-Mai Hoop (TÜASK) mänguta veerandfinaali. Samuti avaringist vaba olnud Ramona Üprus (TÜASK) mängib laupäeval Nelly Wilskieriga (Rootsi). Emilia Šapovalova (TÜASK) alistas oma esimese vastase Chanel Linne (Rootsi) 21:5, 21:19.

Neidude paarismängus olid favoriidid Kruus ja Üprus, kuid esimese loobumise järel mängib teine nüüd koos prantslanna Celia Rippertiga. Uue koosluse esimene proovikivi on laupäeva pärastlõunal Rootsi esindus Chanel Linne ja Linn Wennersten. Hoop ja Šapovalova said avaringis loobumisvõidu. Segapaarismängus on võitjasoosikud Männik ja Üprus, tabeli alumisel poolel üritavad võivalikult kaugele jõuda Zirk ja Hoop.