UBER CUP – NAISKONDLIK MM

Uber Cup, mida nimetatakse ka naiskondlikeks maailmameistrivõistlusteks, on iga kahe aasta tagant toimuv sulgpalliturniir maailma parimate sulgpalliriikide naiskondadele. Esimest kordi peeti seda hooajal 1956–1957 ning kuni a-ni 1984 võisteldi iga kolme aasta tagant. A-st 1984 peetakse Uber Cupi turniir koos meeskondade Thomas Cupiga ning iga kahe aasta tagant.

Turniirile andis nime endine Suurbritannia sulgpallur Betty Uber, kes 1950 tuli välja ideega korraldada 1949. aastal asutatud Thomas Cupiga analoogne turniir ka naiskondadele. Karika valmistas Uberi tellimusel mainekas Londoni Regent Streeti hõbedaseppade firma Mappin & Webb. Trofee on 20 tolli kõrge, sokli peal pöörleva gloobusega ja naismängija kujutisega tipus. Esimene Uber Cup peeti Inglismaal Lytham St. Annesis (Lancashire).

Nüüdseks on peetud 28 turniiri ning võitjaid on olnud vaid viis. Edukaim naiskond on Hiina 14 esikohaga. Jaapanil on 6, USA-l ja Indoneesial 3 karikavõitu ja Lõuna-Koreal 1 võit. Finaali on vähemalt ühe korra jõudnud 9 naiskonda, lõppvõistlusele pääsenud riike on 24. Kõige rohkem, 24 korda, on kaasa teinud Indoneesia ja Jaapan, 20 korda Taani.

Uber Cup 1-29
Uber Cupi edukamad

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga