Maailmameistriks krooniti Indoneesia meeskond ja Hiina naiskond

Koroonapandeemia tõttu 2000. aasta augustist selle aasta oktoobrisse nihkunud mees- ja naiskondade MM-võistlused said pühapäeval Aarhuse Ceres Arenas lõpuks lõpu. Meeskondade Thomas Cup oli mängus 31., naiskondade Uber Cup 28. korda.

19-aastase vaheaja järel õnnestus Thomas Cup koju viia selle võistluse 13-kordsel parimal Indoneesia meeskonnal. Viimati 2002. aastal võidutsenud indoneeslased lõid finaalis tiitlikaitsjaid hiinlasi 3:0, jättes vastased endiselt 10 võidu peale. Asi õnnestus ära otsustada juba kahe üksik- ja ühe paarismänguga. Esimese võidu tõi Indoneesiale tänavune olümpiapronks Anthony Sinisuka Ginting, kes võitis Guangzu Lu 18:21, 21:14, 21:16. Järgmises matšis langesid Fajar Alfiani ja Muhammad Rian Ardianto rünnakute ees Jiting He ja Haodong Zhou 21:12, 21:19 ning juubeldused vallandas saareriigis Jonatan Christie, kes alistas Shifeng Li  21:14, 18:21, 21:14.

Poolfinaalis võitis Indoneesia 2016. aasta tšempioni Taani 3:1 (taanlastele tõi avakohtumises aupunkti olümpiavõitja Viktor Axelsen 21:9, 21:15 võiduga Gintingu üle), Hiina aga sai sama tulemusega jagu Jaapanist. 16 tiimi konkurentsis järgnesid esinelikule India, Tai, Lõuna-Korea ja Malaisia ning alagruppi pidama jäänud Taiwan, Saksamaa, Holland, Kanada, Prantsusmaa, Tahiiti, Alžeeria. Inglismaa meeskond loobus finaalis mängimast.

Thomas Cup 2021

Uber Cupi viib 15. korda endaga kaasa Hiina naiskond. Kolmes alagrupikohtumises ning ka veerand- ja poolfinaalis ei loovutatud vastastele ainsatki punkti, alles finaalis õnnestus tiitlikaitsjal Jaapanil üks matš hiinlannadelt kätte saada. Maailma edetabeli viies reket Akane Yamaguchi andis Jaapani naiskonnale lootust 2018. aasta võitu kaitsta, alistades tänavuse olümpiavõitja Yufei Cheni 21:18, 21:10. Muide, Yamaguchi oli Cheni võitnud ka tänavusel Sudirman Cupil. Edasi aga nii hästi enam ei läinud.

Yuki Fukushima ja Mayu Matsumoto heitlesid olümpiahõbedate Qingchen Cheni ja Yifan Jia vastu ühe tunni ja 57 minutit (!) ning kaotasid lõpuks 27:29, 21:15, 18:21. Edetabeli üheksanda Bingjiao He 21:9, 21:18 võit Sayaka Takahashi üle viis Hiina naiskonna juhtima ning olümpiavõitja Dongping Huang koos oma uue partneri Wenmei Li’ga kindlustasid 24:22, 23:21 võiduga Misaki Matsumoto ja Nami Matsuyama üle karika maailma rahvarohkeima riigi sulgpallinaiskonnale.

Poolfinaalis sai Hiina 3:0 võidu Tai naiskonna üle, Jaapan alistas Lõuna-Korea 3:1. Kaotajad sai pronksi, neile järgnesid Taiwan, Indoneesia, ainsa Euroopa esindusena alagrupist edasi pääsenud Taani (veerandfinaalis kaotati Lõuna-Koreale 0:3), India, Egiptus, Hispaania, Kanada, Prantsusmaa, Šotimaa, Saksamaa, Malaisia ja Tahiiti.