Kristin Kuuba tõusis maailma edetabelis viiekümne parema sekka

Kristin Kuuba. Foto: Oleg Harchenko / ESL

Rahvusvahelise sulgpalliliidu International Challenge’i kategooriasse kuulunud Yonex Dutch Openil läinud pühapäeval naiste üksikmängu võitnud Kristin Kuuba tõusis oma karjääris esimest korda maailma (BWF) edetabelis 50 parema sekka. Teisipäeval ilmunud uuendatud tabelis on ta oma senist kohta parandanud viie pügala võrra ning kerkinud 31 959 punktiga 46. kohale. Vt. BWF-i maailma edetabelid.

Almeres peetud mõõduvõtul teise asetuse saanud ja finaalis tänavuse aasta Inglismaa meistri Abigail Holdeni 22:20, 21:18 alistanud 24-aastane tartlanna alustab täna juba uut turniiri. Kui veel eelmisel nädalal oli Kristin teisipäeval algava HSBC BWF World Tour Super 1000 kategooria turniiri Victor Denmark Open 2021 (auhinnafond 850 000 USA dollarit) ootelehel, siis valitseva olümpiavõitja ja maailma edetabelis teisel kohal paikneva hiinlanna Yufei Cheni loobumine aitas tartlanna tabelisse ning seda esimese asetusega mängija kohale.

Kuuba esimene vastane Odense Sports Parki sisehallis oli teisipäeva pärastlõunal 28-aastane Šotimaa esireket Kirsty Gilmour. Nende seni ainus omavaheline kohtumine toimus enam kui kümme aastat tagasi juunioride EM-il ning tookord võidutses meie mängijast neli aastat vanem paremakäeline šotlanna 21:3, 21:13. Viimatiselt EM-ilt pronksi teeninud Gilmour valitses ka seekordset kohtumist, sest Kuuba ei pääsenud 26 minutit kestnud pallivahetuste kestel kordagi juhtima. Avageimis oli šotlanna intervalliks ees 11:5 ja võitis geimi 21:11. Teises geimis jäi Kuuba taha 1:4, võitis siis kaks punkti järjest, kuid joogipausiks oli Gilmour taas turvalises eduseisus (11:6) ning mängu jätkudes ei suutnud eestlanna suurt millegagi silma paista. 11:19 kaotusseisust parandas Kuuba küll vahet 15:20-le, kuid Gilmour realiseeris esimese matšpalli seisuks 21:15. Teises ringis kohtub Gilmour Ga-Eun Kim’iga (Lõuna-Korea), kes võitis avaringis Supanida Katethongi (Tai) 21:19, 21:8. Vt. otsepilti Odense turniirist SIIT. Odense turniiritabelid.

Taani järel jätkub Kuuba võistlusturnee Prantsusmaa pealinnas Pariisis, kus 26.–31. oktoobrini peetakse Super 750 kategooria turniir Yonex French Open 2021. Sellegi turniiri esialgsed tabelid on juba avalikud ning avaringis saab Kuuba nõutada revanši Tokyo olümpial saadud kaotuse eest Busanan Ongbamrungphanilt (Tai). Kui tartlanna jõud ja oskused peaksid seekord kaheksanda asetusega tailannast üle käima, võib teda teises ringis taas oodata Gilmour (või ameeriklanna Iris Wang).

Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel said õiguse Pariisis paarismängu mängida. Almeres poolfinaali jõudnud Triitoni paar on tabeli ülemises pooles, avaringis vastasteks Rachel Honderich ja Kristen Tsai Kanadast. Maailma edetabelis on Marran ja Rüütel endiselt Kuubast veidi kõrgemal, meie paarile kuulub jätkuvalt 44. koht. Vt Pariisi turniiritabelid.

Kristin Kuuba ja meie naispaari sügisese võistlusturnee viimane peatuspaik on Saksamaal Saarbrücken, kus 2.–7. novembri peetakse Super 500 kategooriasse kuuluv turniir Hylo Open 2021 (varem kandis nime SaarLorLux Open). Saarbrückeni turniir.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga