U-17 EM: eestlastest jätkavad vaid Joost – Roogsoo

Alla 17-aastaste sulgpallurite Euroopa meistrivõistlustel Vilniuses on pärast neljapäevaseid mänge Eesti koondislastest konkurentsis veel vaid meespaar Marti JoostRasmus Roogsoo.

Nõo SK ja Triitoni kombinatsioon murdis end veerandfinaali, iirlased Fionn Dowling ja Sean O’Rourke mängiti kolmandas ringis üle mõlemas geimis 21:15.

Avageimis oli iirlastel algedu (4:2), kuid viis punktiväärset tegutsemist järjest viisid meie paari ette 7:4 ning intervalliks juhiti 11:8. Paaril korral jõudsid vastased küll veel ühe punkti kaugusele (viimati 13:14), kuid seejärel õnnestus eestlastel taas viis punkti järjest noppida ning teiselt geimpallilt ka võit vormistada.

Teises geimis olid iirlased viimast korda ees 2:1, edasi juhatasid paraadi juba Joost ja Roogsoo. Joogipausiks oldi juhtimas 11:7 ning seejärel korraks juba 15:8. Dowling ja O’Rourke suutsid küll veidi vahet vähendada, aga geimi lõpuks saabus siiski oodatud õnn meie õuele – 25:15 ning 25 minutiga oli kaheksa parema sekka pääs vormistatud. Õhtul selgus, et medali pärast mängitakse prantslastega. Timeo Lacour ja Arsene Serre võitsid mõlemad geimid Inglismaa esindajate Edward Davey ja Sonish Hathi vastu 22:20.

Hoopis tasavägisem heitlus tuli meie paaril maha pidada teises ringis, kus vastasteks olid kuuenda asetusega sakslased Felix Schütt ja Alexander Philipp Zhang. Avageimi said Marti ja Rasmus juhtida vaid ühe korra (1:0), edasi olid juhtohjad sakslaste käes, kes otsustava kiirenduse tegid seisult 13:12, saades ette 18:12. Geim võideti 21:15.

Teises geimis juhtisid rohkem eestlased (suurim edu 6:2), kuid intervalliks olid ees vastased 11:10. See jäi ka nende viimaseks eduseisuks. Joost ja Roogsoo said ette 14:12 ja 18:14 ning tüürisid geimi võiduka lõpuni 21:15.

Kolmandas geimis oli sakslaste viimane eduseis 4:3. Siis asusid ette Joost ja Roogsoo ning peale ühe viigiseisu (9:9) midagi hullu enam ei juhtunud. Seisul 20:15 jäi meie omadel kasutamata kolm matšpalli, kuid neljas tõi õnneks vajaliku punkti. 21:18. Mängu jagus 42 minutiks.

Ülejäänud mänguliikides jäi neljapäev meie sulgpallinoorusele viimaseks mängupäevaks. Kohe hommikul kaotasid mõlemad segapaarid oma kolmanda ringi kohtumise. Priit Põder ja Romili Vakk jäid alla neljanda asetusega Prantsusmaa paarile Ewan Goulin ja Agathe Cuevas 10:21, 6:21, Rasmus Roogsoo ja Lumikki Liias kaotasid kolmanda asetusega ukrainlastele Vladõslav Kuninile ja Jaroslava Vantsarovskale 16:21, 9:21.

Pärastlõunal andis Marti Joost meesüksikmängu kolmandas ringis tubli lahingu Dion Hoegenile Hollandist, kuid kaotas 11:21, 25:27. Teises geimis oli Joostil kolm korda võimalus mängule kolmas geim tekitada, kuid alati jõudis Hoegen viigini ning lõpuks noppis kolme järjestikkuse punktiga ka geimivõidu.