U-17 EM: Joost – Roogsoo lõpetasid Vilniuses viienda kohaga

Alla 17-aastaste sulgpallurite Euroopa meistrivõistlustel Vilniuses oli reedeks Eesti koondislastest konkurentsi jäänud vaid meespaar Marti JoostRasmus Roogsoo. Nõo SK ja Triitoni kombinatsioonil oli võimalus end poolfinaali murda ja sellega endale vähemalt pronksmedal kindlustada, kuid kaks suhteliselt sarnase üleehitusega geimi kaotati prantslastele Timeo Lacourile ja Arsene Serre’ile 13:21, 16:21.

Esimene geim oli pikka aega Joosti ja Roogsoo kontrolli all, juhiti 7:3, intervalliks 11:8 ja viimast korda 12:11. Seejärel puhkesid õide prantslased, kes loovutasid meie noormeestele veel vaid ühe punkti.

Teistki geimi alustasid tarmukamalt eestlased ning joogipausile mindi meie paari eduseisus 11:9. Juhiti veel 13:10 ja 14:13, kuid siis kordus avageimi lõpp. Prantslased noppisid järjest punkte ning oma eduseisult 17:16 mängiti geim nelja järjestikkuse punktiga võiduka lõpuni. Veerandfinaal vältas 25 minutit.