U-17 EM: üksikmängus võitis vaid Marti Joost

Alla 17-aastaste sulgpallurite Euroopa meistrivõistlustel Vilniuses jätkus teisipäeval individuaalturniir. Eestlastel läks päeva esimene pool pigem kehvapoolselt.

Noormeeste üksikmängus võitis 12. asetusega Marti Joost teise ringi kohtumises Sloveenia sulgpalluri Tevž Orniku 21:13, 21:14. Eesti meister oli mõlemas geimis selgelt parem. Esimeses juhtis nõolane intervalliks 11:4, teises suurendas oma edu 10:7 pealt 16:7-le. Neljapäeval kohtub Joost kolmandas ringis Dion Hoegeniga Hollandist.

Rasmus Roogsoo oli avaringis samuti vaba, teises tuli aga tunnistada kodupubliku silme ees EM-i mängiva Domas Pakšyse paremust 21:10, 21:19. Avageimis läks leedulane kiiresti ette 11:3 ning 15:10 pealt meie mees enam punkte juurde ei saanud. Teine geim oli tasavägisem. Roogsoo juhtis 4:0, jäi taha 8:11, kuid spurtis siis uuesti ette 17:13. Paraku mängis Pakšys vahe taas tasa ning suutis otsustavate punktide mängimisel täpsem olla.

Neidude üksikmängus piirdusid mõlemad Eesti esindajad vaid ühe mänguga. Emilia Šapovalova kaotas üheksanda asetusega Ukraina esindajale Raila Almalalhale 11:21, 10:21, Marija Paskotši pidi tunnistama Sanna Germanni (Šveits) paremust 21:7, 21:19.

Paremaid uudiseid ei tulnud ka neidude paarismängust. Šapovalova ja Romili Vakk kaotasid Austria paarile Natalia Galova – Hanna Gillesberger 15:21, 21:15, 19:21. Otsustavas geimis suutsid tartlannad 14:18 kaotusseisust viigini jõuda, kuid lõpuspurt kaotati 1:3. Paskotši ja Lumikki Liias jäid kindlalt alla võistkondliku EM-i vastastele hõbemedalistidele Nisa Nir Cimenile ja Aleyna Korkutile Tõrgist 16:21, 11:21.

Õhtupoolikul tulid Vilniuses oma avaringiks platsile meespaarid. Meie omadest olid võidukad Rasmus Roogsoo ja Marti Joost, kes kahes tasavägises geimis said jagu Tobias Andergassenist ja Massimo Grottist 21:19, 21:18.

Esimese geimis juhtisid meie noormehed 8:2 ja 10:5, kuid lubasid seejärel itaallased rinnale ja lõpupoole ka ette. Andergassen ja Grotti juhtisid 19:17, kuid siis noppisid meie omad neli punkti järjest.

Teises geimis olid itaallased esimest ja viimast korda ees 1:0, edasi liiguti meie paari eduseisus. 10:9 pealt õnnestus ette saada 14:9 ja 17:13 ning ehkki vastased tulid veel kaks korda ühe punkti kaugusele (viimati 18:19), kuulusid otsustavad punktid tartlastele.

Teises ringis (neljapäeval kell 15.50) seisavad Eesti meistrite vastas  kuuenda asetusega sakslased Felix Schütt ja Alexander Philipp Zhang.

Oliver Hani ja Priit Põder pidid kahes geimis tunnistama soomlaste Axel Grasi ja Vili Tanttu paremust. Põhjanaabrid võitsid 21:14, 21:18. Esimene geim läks meie noormeestel käest 10:8 eduseisust, millest kiiresti sai kaotusseis 10:12. Teises geimis juhatasid eestlased vägesid veel pikemalt, ees oldi 14:10 ja viimati 15:14. Viimase viigiseisu (17:17) pealt spurtisid soomlased 4:1.