Triitoni noored mängisid kodusaalis medalimaialt

Tartus A. Le Coqi spordimajas peetud noorte 53. Eesti meistrivõistlustel olid võõrustajad Triitonist viisakad ja  külalislahked, kuid 78 mängus olnud medalist jäeti 45 siiski koju. Kuldmedaleid riputati triitonlaste kaela 13, hõbedaid sama hulk ning pronkse veel 19 lisaks. Kuraditosinast kullast kolm võis Triitoni arvele kanda juba enne laupäevaseid finaale, sest kolmes finaalis olid vastamisi vaid klubikaaslased. Vaid kolmes finaalis polnud ainsatki Triitoni mängijat.

Ehkki 17 finaali pääsesid kõik esimese asetusega üksik- ja paarismängijad, sündis üllatusi ikka ka, sest kahes finaalis tuli favoriitidel kaotusega leppida.

Triitoni medalivõitjad koos oma treeneritega. Foto: Triiton

VANUSEKLASS U-11

Siin selgitati meistrid vaid üksikmängus. Poiste üksikmängus (19 osalejat) oli favoriit Kaspar Sorge (TÜASK) kindel. Selle aasta sees kõik kolm noorte GP-sarja etappi võitnud Sorge ei loovutanud neljas kohtumises vastastele geimigi ning tema finaalivastane Marten Põder (Triiton) pidi neljandas tänavuses finaalis sama vastase paremust tunnistama. Septembris ja oktoobris GP-turniiridel kolmas olnud Karl-Markus Kasekamp (Triiton) oli pronksikursil ka seekord, kuid kolmegeimiliseks veninud pronksimängus oli Nõo noormehel Andre Looskaril rohkem õnne.

Tüdrukute üksikmäng (18) oli üks kolmest, kus lõik medalid kuulusid Triitoni sulgpallureile. Tänavu kaks GP-turniiri võitnud Carmella Krislin Kruus ei lasknud end esinumbri koormast heidutada ning lõi kahes geimis oma klubikaaslast Ilona Roogsood. Kõigil kolmel senisel GP-turniiril teiseks tulnud Grete Liis Neemre kaotas poolfinaalis kolmes geimis Roogsoole, kuid suutis tasavägises kohamängus Jandra Jagomägi eest pronksi võtta.

VANUSEKLASS U-13

Selles vanuseklassis jagus medaleid kuuele poisile ja kuuele tüdrukule. Kolme aurahaga lõpetasid oma tööpäeva Marti Joost (Nõo SK, 2+1+0), Rasmus Roogsoo (Triiton, 2+1+0), Marija Paksotši (Tondiraba SK, 2+1+0) ja Lumikki Liias (Triiton, 1+2+0).

Poiste seas jõudsid Joost ja Roogsoo mõlemad kolme finaali, kuid täistabamust ei õnnestunud kummalgi vormistada. Laupäevases esimese finaalis, segapaarismängus, kadus see võimalus Joostil kui koos tüdrukute favoriidi Marija Paskotšiga (Tondiraba SK) kaotati teise asetusega Roogsoole ja Liiasele. Pärast 21:12 võidetud avageimi juhiti teises 14:12, kuid edu mängiti maha ja kaotati 17:21. Otsustav kolmas geim kulges algusest peale Roogsoo ja Liiase juhtimisel ning lõppes 21:12.

GP-sarjas kolmel turniiril teise kohaga leppima pidanud Joost sai revanši üksikmängu finaalis, kui oli Roogsoost parem mõlemas geimis, lubades esimese asetusega vastasel mõned korrad juhtida vaid mõlema geimide alguses. Oma teise kulla said üksikmängu finalistid meeste paarismängu finaalis, kus koos tarmukalt tegutsedes jäeti esimese asetusega Jakob Kalmusele ja Rasmus Vaglakesele vähe võimalusi punktide üle rõõmu tunda. Esimeses geimis loovutasid Joost ja Roogsoo neid 10 ja teises veel kahe võrra vähem.

Tüdrukute konkurentsis jätkas Marija Paskotši pärast hõbedaga päädinud segapaarismängu võidukalt. Esmalt võitis ta üksikmängu finaalis Lumikki Liiase, ehkki teises geimis oli tartlanna ees 19:16 ja 21:20, seejärel aga koos Annabel Mutsoga (Triiton) naispaarismängu esikohakohtumises kahes geimis Triitoni paari Maari Lankovi ja Liiase.

Triitoni mängijaist teenisid lisaks Roogsoole ja Liiasele rohkem kui ühe medali veel Annabel Mutso (1+0+1), Priit Põder (0+1+1), Martin Liiskmann (0+0+2) ja Romili Vakk (0+0+2).

VANUSEKLASS U-15

Seitse noormeest ja kaheksa neidu lahkuvad Tartust medaliga, kolm korda käis autasustamisel püünel siiski vaid Laura-Liis Kale (Tallinna Sulgpallikeskus, 1+2+0), kaks korda tuli see meeldiv teekond ette võtta Andrei Schmidtil (Triiton, 2+0+0), Heili Merisalul (Nõo SK, 2+0+0), Rene Leemanil (Tallinna Sulgpallikeskus, 1+1+0), Emilia Šapovaloval (TÜASK, 1+1+0), Karl Aksel Männikul (Nõo SK, 1+1+0), Rasmus Taltsil (Tallinna Sulgpallikeskus, 0+2+0), Siim Saarsel (Pärnu SK, 0+1+1) ja Daniel Kornejevil (Triiton, 0+0+2).

Kale ainus (ja Schmidti esimene) kuld tuli kohe päeva esimeses finaalis, kui koos Triitoni noormehega oldi mõlemas geimis paremad Taltsist ja Šapovalovast. Just nii nagu edetabel ennustas. Naiste üksikmängus oli Kale väga lähedal teisele esikohale, kui võitis avageimi Heili Merisalu (Nõo SK) vastu 21:18 ning omas teises geimis kolme matšpalli. Nõo neiu suutis kuristiku serval siiski tasakaalu säilitada, võitis teise geimi 24:22 ning kolmanda juba selgemalt 21:13.

Tallinlanna teises „hõbedas“ oli samuti omajagu süüd Merisalul, sest koos Emilia Šapovalovaga võideti veel üks kolmegeimiline pallivahetus alguses taha jäädes. Kale ja Mia Sakarias võitsid esimese geimi 21:18, teine kuulus 12:14 kaotusseisus olnud tartumaalastele 21:17 ja kolmas 4:8 kaotusseisust välja tulles 21:18. Mullu märtsis võitsid Merisalu ja Šapovalova U-13 vanueklassi meistrikulla.

Naiste paarismäng oli kogu turniiri peale ainus arvestus, milles Triiton medalita jäi, kui Karolina Pintšuk ja Kertu Saksing pidid leppima neljanda kohaga. Seevastu katkestas Pintšuk ja koos klubikaaslase Daniel Kornejeviga kaks kulda teeninud Merisalu tee kolmandale poodiumikohale. Segapaarismängu pronksikohtumises jäid triitonlased teise asetusega Merisalu ja Karl Aksel Männiku vastu napilt, kuid kindlalt peale mõlemas geimis.

Andrei Schmidt meisterdas endale kuldse duubli üksikmängu finaalis, kui esimese asetusega Rene Leeman pidi end mõlemas geimis vastasest kehvemaks tunnistama. Oma kulla sai Leeman kätte  meeste paarismängus koos Männikuga. Selle vanuseklassi meespaarismängust Schmidt loobus ja proovis õnne U-17 vanuseklassis, kus koos Hugo Themasega võideti pronks.

VANUSEKLASS U-17

Selles vanuseklassis kogunes nii medalimehi kui ka -naisi seitse. Kolm medalit jäävad seekordseid meistrivõistlusi meenutama Emili Pärsimile (Triiton, 2+0+1) ja Robin Schmalzile (Tallinna Sulgpallikeskus, 1+1+1), kaks Eesti auraha teenisid oma kollektsiooni lisaks Tauri Kilk (Triiton, 1+1+0), Mario Kirisma (Tallinna Sulgpallikeskus, 1+1+0), Elisaveta Berik (Triiton, 1+1+0), Marelle Salu (Triiton, 1+1+0), Hugo Themas (Triiton, 1+0+1) ja Marta Emili Teller (Triiton, 0+1+1).

Emili Pärsim teenis oma kullad paarismängudest, neidudest paariliseks Marelle Salu ja noormeestest Hugo Themas. Kui naiste paarismängus ennustas Pärsimile ja Salule võitu ka edetabel, siis segapaaris said Pärsim ja Themas finaalis 22:20, 12:21, 21:15 jagu esimese asetusega Schmalzist ja Marta Emili Tellerist. Üksikmängu poolfinaalis kaotas Pärsim oma paarismängu kaaslasele, kuid pronksimängus oli kindlam Kerttu Voorest (Nõo SK).

Schmalz võitis koos klubikaaslase Mario Kirismaga kulla meeste paarismängus (korrati mullust saavutust U-15 seas), kus finaalis suruti Tauri Kilgi ja Steven Pärnasalu (Viimsi SK) vastu mängides mõlemas geimis oma tahe peale just otsustavate punktide mängimisel (kaks korda 22:20) ning pronksi üksikmängus. Kilk teenis oma kulla üksikmängus, kus alistas finaalis Kirisma. Avageimis läks tartlane kiiresti ette 9:1 ning juhtis 15:5. Geimi lõpus parandas tallinlane veidi oma mängu, kuid kaotusest (16:21) pääsu polnud. Teises geimis jätkus võrdsete heitlust vaid kuraditosina punkti mängimisel (7:6 Kilgile). Vaheajaks oli Kilk ees juba 11:6 ning saatis teise matšpalli võrgu taha seisuks 21:11.

Elisaveta Berik kinnitas tubli mänguga oma esireketi staatust üksikmängus, võitis Marelle Salu vastu mõlemad geimid. Naiste paarismängu finaalis osad vahetusid, seal tõid Salu ja Pärsimi ründelöögid ja kaitsetöö rohkem punkte kui Beriku ja Katriin Jagomägi samalaadsed ettevõtmised.

***

Pärast noorte meistrivõistluste lõppu alustati samas saalis parimate juunioride selgitamist ning mitmed noorte seas silma paistnud mängijad jõudsid ka selles vanuseklassis pühapäeva hommikul kell 10 algavatesse medalimängudesse. Nii on konkurentsis Tauri Kilk, Emili Pärsim, Marelle Salu, Mario Kirisma, Robin Schmalz jmt. Laupäevases oodatuimas kohtumises võitsid Oskar Männik ja Ramona Üprus (TÜASK) segapaarismängu poolfinaalis Tauri Kilgi ja Catlyn Kruusi 21:17, 18:21, 25:23. Meeste üksikmängu poolfinaalides on pühapäeval kell 10 vastamisi Tauri Kilk (1) – Rannar Zirk (4) ja Mario Kirisma (2) – Oskar Männik (3), naiste finaalis kohtuvad oodatult Üprus (1) ja Kruus (2).