Kuuba võitis Odenses lahingu, kuid kaotas sõja

Taanis Odenses peetaval HSBC BWF World Touri Super 750 turniiril Danisa Denmark Open 2020-l pidas Kristin Kuuba naiste üksikmängu teises ringis 55 minutit kestnud matši Saksamaad esindava Yvonne Li‘ga ning pidi alles kolmegeimilise vastasseisu tulemusena vastase paremust tunnistama.

Maailma edetabelis tartlannast 15 kohta kõrgemal paiknev (vastavalt 44. ja 59.) Li läks avageimis juba esimese minutiga juhtima 3:0 ning ehkki Kuuba suutis vahe kolmel korral kolmepunktiliseks vähendada (viimati 4:7), juhtis Hamburgis sündinud pikk (171 cm) ja kiire hiinlanna geimi keskpaigaks 11:4. Kuuba jäi taha juba 11:19, kuid leidis siis järjepanu viis võimalust punkte teenida ning vähendas kaotusseisu 16:19-le. Geimi viimased kaks punkti kuulusid siiski Li’le ning 17 minutit kestnud geim 21:16.

Teises geimis jäi Kuuba taha 0:1, kuid noppis seejärel neli punkti järjest. Korraks kasvas eduseis isegi viiele punktile (9:5), puhkehetkeks juhtis eestlanna 11:8. Geimi teises pooles tegutses Taanis elavalt Kati Tolmoffilt õpetussõnu saanud Kuuba kindlalt, juhtides 16:10 ja 19:12 ning vormistas teiselt geimpallilt lõppskooriks 21:13. Teine geim kestis nagu esimenegi 17 minutit.

Kristin Kuuba. Foto: Oleg Harchenko/ESPL

Otsustav kolmas geim algas Kuubale 0:2 kaotusseisu jäämisega, kuid siis äkitselt ei leidnud 22-aastane Li meie esireketile enam vastumängu. Kaitses hästi tegutsenud Kuuba võitis üheksa punkti järjest (!) ja juhtis 9:2. Paraku ärkas seejärel ka vastane, saavutades kaheksa punkti järjest ja minnes omakorda juhtima 10:9. Poolajapausiks oli siiski uuesti ees Kuuba 11:10. Tartlanna juhtis veel 12:10, viimaseks viigiseisuks oli 13:13. Sealt edasi hakkasid Li võim ja jaks tasapisi peale jääma, ta läks ette 16:13, 17:14 ning teenis järjest ka geimi- ja matšivõiduks vajalikud viimased neli punkti seisuks 21:14.

“Kristin võitles hästi, suutis palli pikalt mängus hoida. Geimivõit sellise maailmaklassist mängija vastu näitab igal juhul edasiminekut,” arvas Kuuba treeninguid suunav Triitoni juht Mart Siliksaar. Nii kõrge tasemega turniiril teises ringis mängimise eest lisandub Kuuba kontole maailma edetabelis 4320 punkti, seni oli tal neid 23 780.

Li vastane kaheksandikfinaalis on kas Léonice Huet (Prantsusmaa) või Lianne Tan (Belgia).