Juunioride seas jagus (kuld)medaleid neljale klubile

Laupäeval ja pühapäeval Tartus A. LeCoqi spordimajas peetud Eesti juunioride meistrivõistluste kangelannaks tõusis Ramona Üprus. Kolm medalit võitsid lisaks ülikooli spordiklubi mängijale küll ka Catlyn Kruus (Triiton) ja Oskar Männik (Nõo SK), kuid Üpruse kõik kolm medalit olid kullakarvalised, Kruusil ja Männikul sisaldus seekordses kollektsioonis aga ka üks hõbe ja üks pronks. Kahe medali, diplomi ja kingikotiga läksid koju Mario Kirisma (Tallinna Sulgpallikeskus, 1+1+0), Tauri Kilk (Triiton, 1+0+1) ja Karoliine Inselberg (Triiton, 0+0+2).

Medaleid jagunes neljale klubile ning 15 sulgpallurile (7 neidu ja 8 noormeest). Kõik klubid said ka vähemalt ühe kulla. 24 aurahast noppis lõviosa Triiton (2+5+6), kuid kuldade poolest jäädi ühega TÜASK-ile (3+0+1) alla. Tallinna Sulgpallikeskus kogus samuti kaks kulda (2+1+0), Nõo SK ühe (1+2+1).

Noormeeste üksikmängus (23) oli suurfavoriit kõik tänavused GP-turniirid võitnud Tauri Kilk (Triiton) ning ka päriselus ei suutnud konkurendid temalt geimigi kätte saada. Poolfinaalis võitis Euroopa U-17 edetabelis teist kohta hoidev tartlane Rannar Zirki (Nõo SK) 21:8, 21:11 ning finaalis ka sama edetabeli kolmanda Mario Kirisma (TSKeskus) 21:8, 21:9. Pronksimäng kahe Nõo noormehe vahel kestis kolm geimi. Kolmanda asetusega Oskar Männik võitis Zirki vastu avageimi 21:18, kaotas teise 17:21, kuid võitis kolmanda 21:15 ning seega pidasid asetused ka selles paaris paika.

Meesjuunioride üksikmängu medalistid (v-p) Mario Kirisma (hõbe), Tauri Kilk (kuld) ja Oskar Männik (pronks). Foto: Triiton

Arturi Ajupovi tervisemure sundis Tauri Kilgi noormeeste paarismängust (7) eemale jääma ning mullune EMV-kuld U-17 vanuseklassis jäi juunioride seas üle kuldamata. Esimese asetuse saanud Männik ja Zirk olid finaali avageimis selgelt paremad (21:15) kui Kirisma ja Robin Schmalz, pealegi oli üksikmängu finaalis jalale haiget teinud Kirisma liikumine pärsitud. Sellele vaatamata juhtisid alguses teist geimi tallinlased ning pausini jõuti nende 11:7 eduseisus. Mängu jätkudes leidsid Nõo sulgpallurid aga taas hea hoo ning seisul 20:15 oli neil kasutada viis (!) matšpalli järjest. Paraku ei tahtnud vajalik punkt kuidagi tulla. Kirisma ja Schmalz viigistasid (20:20) ning ehkki Männik ja Zirk teenisid veel kuuendagi matšpalli, võitsid geimi lõpuks ikkagi vastased 24:22.

Otsustav geim kulges punkt-punkti mängus seisuni 7:7, siis said Kirisma ja Schmalz mõne punktiga juhtima ning initsiatiivi enam käest ei andnud. Kasutamata jäänud võimalusest heitnud Männik ja Zirk jäid taha 9:16 ning teiselt matšpallilt lõpetasid Kirisma ja Schmalz kullakohtumise skooriga 21:14. Ka oktoobris Tartus peetud GP-turniiril olid nüüdsed meistrid esinumbriks tõusnud paari üle mänginud.

Pronksmedaliga said pärjatud laupäeval U-17 vanuseklassis mitu medalit võitnud Andrei Schmidt ja Hugo Themas, alistades pärast 18:21 kaotatud avageimi teise Triitoni paari, kolmandana asetatud Mihkel Mart Liimi ja Markus Saarepuu 21:15 ja 21:16. Schmidt ja Themas olid noormeeste seas ainsad, kes asetamata paarina medali teenisid.

Neidude üksikmängus (13) oli õhus parasjagu intriigi, sest edetabelis oli nii Ramona Üprusel (TÜASK) kui ka Catlyn Kruusil (Triiton) võrdselt punkte ning GP-sarja omavahelised finaalid olid samuti viigis. Üprusel on kirjas veel teinegi turniirivõit, kuid siis peakonkurenti mängimas polnud. Viimane vastasseis oktoobri alguses Tartus andis kindla võidu ülikooli klubis harjutajale, kel seekord ka esimene asetus. Mõne nädalaga suurt muutust jõudude vahekorras näha ei olnud. Kruusi mäng oli endiselt rabedavõitu, ründelöögid oli küll võimsad, kuid pall maandus valel pool piiri rohkem kui normaalne olnuks. Hästi kaitses tegutsenud ning löökidega julgelt varieerinud Üprus oli avageimi intervalliks ees 11:5 ning võitis geimi 21:12. Teises geimis juhtis Kruus 8:4, 10:5 ja 14:9, kuid siis kadus äkitselt kindlus. Üprus viigistas vastase järjekordsest auti lennanud pallist 15:15 ning ehkki veel kaks korda jõudis Kruus viigini (viimati 17:17), noppis otsustavad punktid Üprus. 21:18 ja esimene kuld oli käes.

Pronksikohtumine oli triitonlaste siseasi. Reedel ja laupäeval end korralikult soojaks mänginud ning U-17 klassis üksikmängu kulla ja paarismängu hõbeda teeninud Elisaveta Berik võitis poolteist aastat tagasi meistrivõistlustel hõbeda teeninud Karoliine Inselbergi (Triiton) vastu avageimi kindlalt 21:14. Teises geimis juhtis enamiku ajast küll vastane, kuid pronksi võitmiseks vajalikud punktid meisterdas viienda asetusega Berik seisuks 21:17.

Naisjuunioride paarismängu esikolmik (v-p): Emili Pärsim ja Marelle Salu (hõbe), Catlyn Kruus ja Ramona Üprus (kuld) ning Karoliine Inselberg ja Andra Mai Hoop. Foto: Triiton

Neidude paarismängus (5) võitsid üksikmängu kanged konkurendid Kruus ja Üprus koos mängides eelmisel meistrivõistlusel nii U-17 kui ka juunioride klassis. Selged favoriidid oldi tänavugi, sest võidetud on ka mõlemad GP-etapid, millel osaleti. Finaalmängus loovutati laupäeval U-17 klassis võitjaiks kroonitud Emili Pärsimile ja Marelle Salule (Triiton) geimides vastavalt 4 ja 9 punkti.

Teise asetusega Johanna Violet Meieri (TÜASK) ja Krisliin Rohtla (Triiton) koostöö jättis seekord soovida ning pronksmedal loovutati teisele ülikooli ja Triitoni koostööpaarile Andra Mai HoopKaroliine Inselberg numbritega 13:21, 17:31.

Segapaarismängus (10) peeti sisuline finaal ära juba laupäeva õhtul, kui poolfinaalis läksid kokku esimene asetusega Oskar Männik ja Ramon Üprus ning tänavu kaks GP-etappi võitnud, kuid meistrivõistluste tabelis vaid neljanda asetuse saanud Tauri Kilk ja Catlyn Kruus. Esimese geimi võitsid esinumbrid 21:17, kuid teises jäid peale Kilk ja Kruus 21:18. Kolmandas geimis tuli võitja selgitamiseks tublisti lisapunkte mängida, enne kui Männik ja Üprus said võiduks vajaliku kahepunktilise edu, 25:23.

Tänavused meistrivõistlused lõpetanud kummaski medalimängus võitjas kahtlusi ei tekkinud. Männik ja Üprus alistasid teise asetusega Mihkel Mart Liimi ja Karoliine Inselbergi (Triiton) 21:8, 21:13, Kilk ja Kruus loovutasid kolmandana tabelisse paigutatud Robin Schmalzile (TSKeskus) ja Marta Emili Tellerile (Triiton) geimides vastavalt 13 ja 12 punkti.