Triitoni naispaar jäi Jelgavas võitmatuks

Triitoni naispaar Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel võitis pühapäeval Jelgavas lõppenud Futures Seriesi turniiri Yonex Latvia International 2022. Turniiril esimese asetusega mänginud tartlannad said finaalivastasteks teise asetusega Poola paari Dominika Kwasnik ja Kornelia Marczak. Avageimis oli meie paar pidevalt juhtimas (9:6, 12:9) ning seisul 20:17 oldi vaid ühe punkti kaugusel võidust. Paraku noppisid hoopis poolatarid viis punkti järjest ning võidu asemel jäid Marran ja Rüütel hoopis kaotusseisu.

Teise geimi alguses said tartlannad ette 6:3, kuid vastased tasakaalustasid mängu ning suutsid viigistada 8:8. See oli ka viimane viigiseis, sest Marran ja Rüütel said intervalliks ette 11:9 ning mängu jätkudes kasvatasid oma eduseis 14:9-le. Geim võideti 21:14.

Otsustav geim kulges juba täielikult Eesti esipaari dikteerimisel, Kwasnik ja Marczak juhtisid vaid ühe korra (1:0). Joogipausiks olid meie omad ees 11:6 ning geim (ja kogu finaal) võideti kolmandalt matšpallilt 21:16.

Pääsu finaali tagasid Marran ja Rüütel samuti võiduga Poola paari üle, pühapäeva hommikul alistati poole tunniga Paulina Hankiewicz ja Magdalena Swierczynska 21:10, 21:13.

Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Helina Rüütel oli aktsioonis veel ühes poolfinaalis, kui koos Kristjan Kaljurannaga astuti segapaarismängus vastu taanlastele Emil Lauritzenile ja Signe Schulzile. Kahest geimist oli tasavägisem esimene, kus viienda asetusega taanlased said kahel korral pikemalt ette (6:1, 13:9), kuid eestlased mängisid vahe taas olematuks. Viimast korda juhtisid Rüütel ja Kaljurand 19:18, kuid geim lõppes alles 48. punkti mängimisel. Taanlased jäid peale 25:23. Teises geimis juhtis meie paar viimast korda 10:9, sealt läksid taanlased ette 15:11 ning ehkki Rüütel ja Kaljurand suutsid vahe veel minimaalseks vähendada (15:16), kuulus lõpp taanlastele – 21:15.

Lauritzen ja Schulz võitsid ka kogu turniiri, sest finaalis alistati Enogat Roy ja Anna Tatranova Prantsusmaalt 21:11, 21:8.

Meeste üksikmängus napsas aasialaste eest turniirivõidu Christopher Vittoriani Itaaliast, võites finaalis valikturniirilt alustanud Taiwani sulgpalluri Cheng-Han Tsai 21:18, 21:15. Naiste üksikmängu võitis Tsai kaasmaalane Pei-Yu Wang, kellele Tatranova andis loobumisvõidu. Meeste paarismängus jäid kaotuseta Tsai ja Po-Yu Lai, kindlustades Taiwanile Jelgavas teise turniirivõidu.