Eestlased mängivad Jelgavas kahes poolfinaalis

Jelgavas selgusid laupäeval Yonex Latvia International 2022-l kõigis mänguliikides neli paremat. Eesti sulgpalliparemik on esindatud kahes poolfinaalis.

Naiste paarismängus olid Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel avaringis vabad, teises alistasid Soome paari Petra Saarnivaara ja Oona Tapola 21:8, 21:9 ning seejärel veerandfinaalis Ukraina paari Sofia Tšernomorova ja Anastassia Prokopovitši 21:11, 21:12. Pühapäeval mängitakse Zemgale olümpiakeskuse saalis poolataride Paulina Hankiewiczi ja Magdalena Swierczynskaga. Tabeli alumiselt poolelt selgitavad teise finalisti Taiwani ja Poola paarid. Catlyn Kruus ja Ramona Üprus läksid veerandfinaalis kokku paariga Taiwanilt. Yu-Hsuan Lee ja Pei Yu Wang võitsid 21:15, 21:10.

Segapaarismängus mängivad Kristjan Kaljurand ja Helina Rüütel finaalikoha pärast taanlaste Emil Lauritzeni ja Signe Schulziga. Poolfinaali jõuti tänu võitudele kahe Ukraina ja ühe Norra paari üle. Raul Käsner ja Kati-Kreet Marran alistasid avavoorus Ukraina paari, kuid kaotasid siis teise asetusega Wiktor Treckile ja Magdalena Swierczynskale 23:25, 17:21.

Meeste üksikmängus kohtus Eesti teine reket Karl Kert pääsu eest veerandfinaali kolmanda asetusega prantslase Enogat Roy’ga. Tartlane võitis avageimi 21:19, kuid kaotas teise 12:21 ja vandus vastasele alla ka taas tasavägises kolmandas, 18:21. Poolfinaali jõudsid lõpuks kolm külalist Aasiast (Singapur, Taiwan, Vietnam) ning itaallane Christopher Vittoriani.

Naiste üksikmängus lõppes Helis Pajuste turniir teises ringis, sest tal tuli tunnistada tšehhitari Kateřina Mikelová paremust 21:3, 21:16. Ühe finalisti selgitavad aasialased (Taiwan v Vietnam) ja teise eurooplased (Anna Tatranova Prantsusmaalt v Dounia Pelupessy Šveitsist).

Polnud eestlastel asja ka meeste paarismängu veerandfinaali, sest esimese asetusega Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner kaotasid laupäeva hommikul poolakatele Robert Cybulskile ja Wiktor Treckile 8:21, 17:21.