Jelgavas algas rahvusvaheline turniir

Jelgavas algas augustikuu viimasel päeval Läti aasta tähtsaim rahvusvaheline sulgpalliturniir, Yonex Latvia International 2022. Futures Seriesi kategooriasse kuuluval mõõduvõtul on traditsiooniliselt kohal ka Eesti paremik ning koguni kolmes mänguliigis oli meie sulgpalluritel enne turniiri algust koguni kõrgeim asetus.

Pärast aasta alguses peetud Eesti meistrivõistlusi teatas Raul Must oma otsusest võistlusspordist tagasi tõmbuda, kuid tubli kehaline vorm ning endiselt hea mängutunnetus ärgitasid 34-aastast „vanameistrit“ veel mitte lõplikult sportlasena reketit jätma. Ehkki Must pole pärast Eesti meistrivõistlusi turniiridel osalenud, paikneb ta BWF-i edetabelis endiselt kõrgel 141. kohal ning lätlastel ei jäänud muud üle kui Mustale iirlase Jonathan Dolani ja prantslase Enogat Roy ees kõrgeim asetus anda.

Kuni neljapäeva õhtuni oli turniiritabelis nii ka kirjas, et Must mängib avaringis ukrainlase Oleksandar Šmundjakiga. Kui reedel asjaks läks, Musta siiski kohal polnud. Šmundjak pidi mängima poolaka Krzysztof Jakowczukiga ja võitis 22:20, 22:20. Eesti teine reket Karl Kert läbis avaringi edukalt, võites teise poolaka Mateusz Danielaki 21:17, 21:15. Musta loobumise järel on Kert ka ainus eestlane meeste üksikmängu tabelis, sest valikturniiri kaudu sinna pürginud eestlased pärale ei jõudnud.

Naiste paarismängus on Jelgavas esimene asetus äsja MM-võistlustelt naasnud Kati-Kreet Marranil ja Helina Rüütlil ning nemad olid avaringis vabad nagu ka neljanda asetusega Catlyn Kruus ja Ramona Üprus. Juunioride EM-ilt naasenud Elisaveta Berik ja Emili Pärsim pidid avaringis kolmes geimis tunnistama Läti paari Anna Kupča ja Jekaterina Romanova paremust 13:21, 21:19, 14:21, Eliise-Kristiina Altmäe ja Birgit Reintam kaotasid Amina Lõssenkole ja Arina Maruštšakile Ukrainast 7:21, 3:21. Just viimastega kohtuvad laupäeval ka Kruus ja Üprus.

Meeste paarismängus oodatakse, et Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner jõuavad finaali poolakate Michal Sobolewski ja Adam Szolci vastu. Avaringis vabad olnud tartlased ongi reedese päeva järel kolmest Eesti paarist ainsatena konkurentsis, sest nii Anton Berik ja Chris Robin Talts kui ka Oskar Männik ja Rannar Zirk kaotasid, esimesed norralastele ja teised sakslastele.

Naiste üksikmängus on Helis Pajustel neljas asetus ning esimese vastasega sai endine Triitoni sulgpallur kenasti hakkama – Natalia Slobodova (Slovakkia) sai võidetud 21:7, 21:11. Kruusi ja Üpruse turniir üksikmängus lõppes paraku avaringis. Esimene kaotas kuuenda asetusega Anna Tatranovale (Prantsusmaa) 18:21, 9:21, teine jäi alla Weronika Gorniakile (Poola) 21:17, 19:21, 16:21.

Segapaarismängus eeldati Oskar Männiku ja Ramona Üpruse jõudmist vähemalt nelja parema sekka, paraku kaotas see paar kohe avaringis Mathias Hongile ja Marie Christensenile Norrast 19:21, 19:21. Seevastu meie parima naispaari ja meespaari liikmed alustasid kindlate võitudega ukrainlaste üle. Värske triitonlane Raul Käsner ja Kati-Kreet Marran alistasid Serhi Maruštšaki ja Amina Lõssenko 21:13, 21:11, Kristjan Kaljurand ja Helina Rüütel loovutasid Vladislav Stepantšekole ja Maria Korjaginale geimides vastavalt 9 ja 12 punkti.

Yonex Latvia International 2022 turniiritabelid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.