Sulgpalli Bundesligas peeti uue hooaja esimene voor

Pühapäeval, 11. septembril peeti esimene voor 1. Bundesligas ning kümme klubi said kirja esimesed tulemused. Eestlasi teeb Saksamaa kõrgeimas klubisarjas uuel hooajal kaasa kolm. Kristin Kuuba jätkab mullu liiga meistriks kroonitud 1. BC Wipperfeldiga, Kati-Kreet Marran sai Müncheni TSV Neuhausen-Nymphenburgis naiskonnakaaslaseks oma viimaste aastate paarismängupartneri, Tšehhi liiga mulluse võitja ja ka Itaalia Serie A-s väljapaistvalt mänginud Helina Rüütli.

Kuuba avavoorus väljakul ei käinud, kuid Wipperfeldil õnnestus võõrsil saada väärtuslik 4:3 võit ühe soosiku 1. BC Saarbrücken-Bischmisheimi üle. Naiste üksikmängus tartlannat asendanud Line Højmark Kjærsfeldt tegi oma töö korralikult. Taanlanna jäi võõrustajate esindaja Priskila Siahaya vastu küll kaotusseisus (7:11), aga võitles välja viigi (12:10) ja läks ettegi (14:12). Indoneesia sulgpalluril õnnestus võita neljas geim (11:4), kuid viiendas jäi peale Kjærsfeldt (11:9) ning viis külalised 3:2 ette. Järgmises vastasseisus kindlustasid Wipperfeldile matšivõiduks piisava 4:2 edu inglise segapaarijad Gregory Mairs ja Jenny Moore.

TSV Neuhausen-Nymphenburg avas hooaja samuti võõrsil ning samuti 4:3 võiduga TV Refrathi üle. Marrani ja Rüütli koosdebüüt oli kindel, sest neljas geimis mängiti üle hollandlanna Debora Jille ja sakslanna Leona Michalski 12:10, 11:7, 8:11, 11:9. Marran tuli uuesti väljakule eelviimases, kuuendas kohtumises, kuid segapaarismängu koos sakslase Tobias Wadenkaga tal võidusadamasse tüürida ei õnnestunud. Adam Hall ja Jille võitsid 11:3, 11:5, 11:4. Võitja saatus jäi viimase meeste üksikmängu otsustada. Selles oli külaliste Ivan Rusev Atanasov parem võõrustajate Brian Holtschkest 9:11, 11:8, 6:11, 11:6, 11:7.

Liiga liider on avavooru järel 1. BC Beuel, kes ainsana suutis võita 6:1 ning teenida selle eest kolm punkti. Ülejäänud neljal võitjal on kaks punkti, lisaks Wipperfeldile ja Neuhausen-Nymphenburgile ka SV Fun-Ball Dortelweilil ja Blau-Weiss Wittorf NMS-il. Teine voor mängitakse 24. ja kolmas 25. septembril.

Bundesliga 2022/2023

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.