Kuuba jäi Belgias pidama poolfinaali

Eesti naiste esireket Kristin Kuuba jõudis Leuvenis peetaval International Challenge’i kategooria turniiril Yonex Belgian International 2022 poolfinaali, kus aga kaotas kahes geimis Hirari Mizuile (Jaapan). Esimene geim libises eestlannal kohe käest. Kuuba juhtis 2:1, kuid seejärel loovutas vastasele 11 punkti järjest… Mizui rebis ette 17:9 ning tema skoorile lisandusid ka selle geimi viimased neli punkti – 21:9. Teises geimis juhtis Kuuba 3:2, kuid loovutas seejärel neli punkti järjest ja ka initsiatiivi vastasele. Joogipausiks juhtis jaapanlanna 11:7. Edasi mängiti võrdselt, kuid vähemaks kui kolm punkti Kuubal vahet saada ei õnnestunud. 37. punkt jäi selle geimi viimaseks. Mizui võitis 21:16 ning mängis end 36 minutiga finalistiks.

Mizui sai oma veerandfinaalis jagu kaheksanda asetusega Wen Yu Zhangist (Kanada) 21:16, 24:26, 21:14. Teises ringis lülitas jaapanlanna konkurentsist Kuubale tänavusel MM-il Tokyos saatuslikuks saanud Léonice Huet’, võites 21:14, 21:15. Prantslannal oli Leuvenis kolmas asetus. Teises poolfinaalis olid vastamisi ameeriklanna Lauren Lam (BWF 51.) ja veerandfinaalis esimese asetusega Tanist 24:22, 21:12 jagu saanud Vietnami sportlane Thuy Linh Nguyen (BWF 54.). Viienda asetusega Nguyen võitis 21:19, 21:13.

BWF-i edetabelis 42. kohal paiknev ning Belgias kohaliku esireketi Lianne Tani järel teise asetuse saanud Kuuba alustas turniiri neljapäeval kahe kindla võiduga. Avaringis võitis tartlanna 28 minutiga sakslanna Ann-Kathrin Spöri 21:8, 21:8. Teise ringi kohtumises šveitslanna Jenjira Stadelmanniga kulus Kuubal võidu vormistamiseks seitse minutit kauem ning numbridki olid veidi teised – 21:17, 21:13. Reedeses veerandfinaalis kohtus Kuuba Taiwani mängija Shuo Yun Sang’iga, kes maailma edetabelis 64. kohal.

Avageimis ei jäänud Kuuba kordagi kaotusseisu. Intervalliks oli ta ees 11:9. Eestlanna 14:10 eduseisu kärpis Sang küll ühele punktile, kuid viigini ei jõudnud. Kuuba läks uuesti ette nelja punktiga (18:14) ning lõpetas geimi esimeselt geimpallilt 21:17. Teises geimis suutis Sang meie sulgpalluri 6:3 algedu tasandada ja 7:6 ettegi minna, kuid ainsaks korraks juhtida see Taiwani mängijale ka jäi. Kuuba saavutas viis punkti järjest ja oli joogipausiks ees 11:7. Veel jõudis Sang kaks korda viigini (12:12 ja 13:13), kuid Kuuba sai uuesti ette 17:14 ning seisult 17:16 teenis neli punkti järjest. 21:16 kogu kohtumine 49 minutiga 2:0.

Tartlannadest tegi Belgias kaasa ka Ramona Üprus, kuid tema jäi pidama kvalifikatsiooni avaringis, sest kaotas Šotimaa mängijale Lauren Middletonile 21:18, 14:21, 13:21. Naiste paarismängus pidi Üprus koos Agnes Körösiga (Ungari) vastu võtma 13:21, 15:21 kaotuse Tai paarilt. Ka segapaarismängus pidi Üprus leppima avaringiga, jäädes koos prantslase Nicolas Hoareau’ga alla Taani paarile 14:21, 6:21.