Tauri Kilki jäi põhitabelist lahutama üks geimivõit

International Challenge’i kategooria turniiril Orlen Polish Openil Varssavis jõudis Tauri Kilk (Triiton) neljapäeva hommikul meeste üksikmängu valikturniiril otsustavasse ringi, alistades 26 minutiga tšehhi sulgpalluri Daniel Dvořáki 22:20, 21:13. Tartlase viimane takistus 64 sekka jõudmiseks oli seejärel aasialane, Jun Hui Marcus Lau. Singapuri mängija võitis Araabia Ühendemiraate esindava Kuswanto Kuswanto 21:10, 21:19 ning sai pärastlõunal ligi kolmveerandtunni kestnud heitluse järel jagu ka eestlasest 18:21, 21:13, 21:10.

Esimene geim kulges suuresti Kilgi juhtimisel, ehkki eestlase 6:3 eduseisu suutis Lau mängida enda 9:6 eduseisuks. Kilk jõudis viigini ja joogipausile mindi juba tema juhtimisel 11:9. Mängu jätkudes pääses meie mees ette 19:14 ja ehkki Lau jõudis veel ühe punkti kaugusele (19:18), saavutas geimi viimased kaks punkti Kilk.

Teises geimis sai Kilk juhtida vaid 1:0. Seejärel pürstis singapurlane ette 7:2, juhtis joogipausiks 11:9 ning loovutas geimi teises pooles Eesti meistrile veel vaid neli punkti. Otsustavas geimis sai Kilgi jaks otsa Lau 7:5 eduseisul. Vastane saavutas seejärel üheksa punkti järjest ning 16:5 pealt polnud enam suurem kunsttükk geim võidusadamasse tüürida.

Kohtumises Dvořákiga pakkus suuremat pinget avageim. Tasavägise alguse järel läks Kilk 4:5 kaotusseisust ette 9:5, kuid lubas seejärel vastasel viigistada. Uus aktiivsuspuhang viis Eesti meistri ette 13:9 ja 18:14, aga sellestki seisust suutis tšehh veel kolm korda viigistada (viimati 20:20). Mängumeeste punktide mängimisel oli Kilk aga seegi kord meelekindlam ja noppis vajalikud kaks punkti. Teises geimis teenis esimese punkti vastane, kuid edasi võimutses Kilk. Joogipausiks oli meie mees ees 11:5 ning suurendas oma eduseisu 18:10-le. Kohtumise lõpetas Kilk teiselt matšpallilt.

Kolmapäeval samuti kaks vastast alistanud Karl Kert (Raul Musta SK) kohtus kolmandas ringis India sulgpalluri Subhankar Deyga ning kaotas pool tundi väldanud matši 8:21, 18:21. Esimeses geimis jätkus võrdset mängu vaid esimese kaheksa punkti jagu (Kert juhtis 5:3), siis Dey spurtis ja läks ette 12:6 ja 17:7. Teise geimi alguses juhtis Kert 5:0, kuid Dey suutis mängu tasakaalustada. Intervalliks juhtis Kert 11:9, kuid hingetõmbehetk tuli kasuks indialasele, kes sai ette 13:11. Kert juhtis viimast korda 16:15, kuid jäi siis taha 16:19 ning sellest enam ei kosunud.

Paarismängu valikturniiril pääsesid Kilk ja Kert otsustavasse kolmandasse ringi mänguta, sest luksemburglased Yannick Feltes ja Jerome Pauquet andsid meie meestele loobumisvõidu. Pääsu eest põhitabelisse (32 paari) mängiti neljapäeva õhtul taanlaste Jonathan Melgaardi ja Otto Reileriga. Avageim kaotati kindlalt 11:21, teises oldi enamik aega tagaajajad ning esimest korda saadi juhtima alles 22:21! Taanlased viigistasid, kuid viimased kaks punkti kuulusid meie meestele. Otsustavas geimis olid vastased joogipausiks ees 11:7 ning ei andnud enam ohje käest – 21:14 viis põhiturniirile Melgaardi ja Reileri.