Kilk ja Kert pürivad Poolas põhitabelisse

Eesti kahe viimase aasta üksikmängu meistrid Tauri Kilk (Triiton) ja Karl Kert (Raul Musta SK) löövad sel nädalal kaasa International Challenge’i kategooria turniiril Varssavis. Mõlemad alustasid Orlen Polish Openil kesknädalal mängimist valikturniiril.

Valitsev Eesti meister Tauri Kilk alistas avaringis sakslase Simon Schenki. Avageimis juhtis vastane vaid 2:1, edasi läks Kilk ette 5:2 ja 10:5 ning pärast joogipausi juba 20:6. Vastane mängis seejärel küll mõned punktid tagasi, aga geimi võitis ikkagi tartlane 21:10. Teist geimi juhtis Kilk algusest peale, intervalliks oli ta ees 11:7 ja lõpuks 21:12. Vastasseis vältas vaid 20 minutit.

Hoopis tugevam vastane oli Kilgil õhtupoolikul. Avageim valikturniiri 16. asetuse Yohan Barbieri (Prantsusmaa) vastu meie mehelt suurt vaeva ei nõudnud. 1:3 kaotusseisust murdis Kilk ette 11:4 ning lõpetas geimi nelja järjestikkuse punktiga – 21:14. Teises geimis pilt paraku muutus. Kilk juhtis 4:3, kuid edasi oli initsiatiiv prantslase poolel. Joogipausiks oli ta ees 11:7 ning korraks rebenes vahe juba seitsmele punktile (17:10). Geimi võitis Barbieri 21:15. Otsustavas geimis sai Barbieri ette 4:2, kuid edasi oli rohkem õnnestumisi eestlasel – Kilk juhtis 7:4, 11:7 ja 15:10. Prantslane pääses siiski tagasi mängu ning pööras 13:16 kaotusseisu 17:16 eduseisuks. Ka esimese matšpallini jõudis Barbieri, juhtides 20:19. Seejärel näitas eestlane tõelist võitlejanärvi, minnes ette 21:20 ja 22:21. Vastane jõudis küll veel viigini 22:22, kuid viimased kaks punkti teenis siiski meie mees. Matš vältas 48 minutit.

Valikturniiri kolmandas ringis kohtub Kilk neljapäeval tšehhi Daniel Dvořákiga. Põhitabelisse (64) jõudmiseks tuleb võita see kohtumine ning seejärel veel üks.

Kolmandasse ringis jõudis kolmapäeval ka Karl Kert. Esmalt sai ta jagu Sebastian Pinkowiczist (Poola) 21:11, 21:16 ning päeva teises pooles kolmes geimis ka Ivan Rusevist (Bulgaaria) 16:21, 21:15, 21:12. Kolmandas ringis on vastaseks neljanda asetusega Subhankar Dey (India).

Talvel paarismängus koos vabariigi meistriks kroonitud Kilk ja Kert löövad kaasa ka selles mänguliigis. Valikturniiri avaringis saadi võitu poolakatest Kajetan Baranowskist ja Tomasz Buzast 21:16, 21:10. Neljapäeva pärastlõunal tulevad meie meisterpaarile vastu luksemburglased Yannick Feltes ja Jerome Pauquet. Kui võidetakse, mängitakse pääsu eest põhitabelisse (32) kas Poola või Taani paariga.